Türkiye

Shadow of the Tomb Raider, Xbox One X cihazında 4K/60FPS olmayacak

Shadow of the Tomb Raider, Xbox One X cihazında 4K/60FPS olmayacak

Evet, hem çözünürlük hem de performans yüksek olacak ancak beklediğiniz gibi değil.

Daha önce yaptığımız bir haberde, yeni gelecek the Tomb Raider oyunu Shadow of the Tomb Raider’ın Xbox One X üzerinde 4K kalitede 60 FPS’te çalışacağını bildirmiştik. Fakat anlaşılan o ki, oyuncular Shadow of the Tomb Raider’da da istedikleri akıcı yüksek kalite grafiklere sahip olamayacak.

Shadow of the Tomb Raider Xbox One X

Eidos Montréal stüdyosunun başındaki isim olan David Anfossi, açıklamasında aslında oyuncuların oyunu 4K çözünürlük ve 30 FPS’te ya da 1080p çözünürlük ve 60 FPS’te oynayabileceklerini kastetmiş. Shadow of the Tomb Raider yayımcısı Square Enix açıklamasında oyunculara daha özelleştirilebilir bir görsel deneyim sunmak için oyunculara 2 farklı görüntü modu sunulacağını belirtti.

Shadow of the Tomb Raider, Xbox One X platformunda oyuncuları üzecek mi?

Pek çok oyunda karşımıza çıkan çözünürlük ve performans ikilisine dair sorunlar, yeni oyunda da var olacak gibi görünüyor. Bambaşka bir hikaye ve değişken atmosfer ile karşımıza çıkacak olan oyunun en iyi konsol deneyimini Xbox One X platformunda yaşatacak. Performans, konsolların sahip oldukları donanım ile ilgili olduğu için bunu doğal karşılayabiliriz. Lara Croft’un hikayesinde yeni bir sayfa açmamızı sağlayacak olan oyunda performans sorunları yaşamak pek çok oyuncuyu üzecektir.

Oyun her ne kadar 4K’da 60 FPS sunmayacak olsa da HDR gibi teknolojileri destekliyor. Bu şekilde de oyunculara üstün bir görsel deneyim sağlamayı vaat ediyor. Oyun, 14 Eylül 2018 tarihinde oyuncularla buluşacak. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oyunculara sunulacak olan oyunun pek çok detayı şimdiden ortaya çıktı.


Shadow of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider inceleme    Haber 


Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın