Shadow of the Tomb Raider ile çift tabanca geri dönmeyecek

Shadow of the Tomb Raider ile çift tabanca geri dönmeyecek

Serinin eski hayranlarının gözleri yaşlı.

Yıllardır aramızda olan Tomb Raider serisi, bildiğiniz üzere Shadow of the Tomb Raider ile kaldığı yerden devam edecek. Oyunun duyurusundan bu yana, içeriği hakkında birçok bilgiye sahip olduğumuzu söylesek hiç de yalan olmaz. Bu haberimizde de, yapım içerisinde karşılaşacağımız bir özellikten bahsedeceğiz. Fakat, haberimizin serinin hayranları için biraz üzücü olduğunu en baştan belirtelim. Zira, ortaya çıkan yeni bilgilere göre, yıllardır alışmış olduğumuz Lara Croft’un çift tabancasına, Shadow of the Tomb Raider içerisinde de rastlamayacağız ne yazık ki.

-Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider, bizlere eski Lara Croft’u vermiyor

Haberimize konuk olan serinin hayranları, Lara Croft’un çift tabancasını biliyordur. Sonuçta serinin klasik oyunlarında, Lara Croft’un ana silahı her zaman çift tabancası olmuştur. Sadece, 2013 yılından bu yana aramızda değil. Bunun sebebi de, serinin sil baştan yepyeni bir hikaye anlatıyor olması olarak gösterilebilir elbette. Her ne kadar Lara Croft’un çift tabancasının artık olmayışı, bu sil baştan başlama ile açıklansa da, hayran kitlesinin gözü hala çift tabancada.

Haberimizin konusu olan bu kötü haber, Tomb Raider’ın oyun yönetmeni görevindeki Dan Bisson tarafından verildi. Dan Bisson, kendisine çift tabancaların geri dönüp dönmeyeceği ile ilgili sorulara, “Hayır, bunu istemiyorum. Bizim için bu, Lara Croft’u tanımlayan bir an. Ellerinde çift tabancasıyla onu bir şortun içerisine sokup bikini giydirmeyeceğiz. Böyle bir şey olmayacak.” şeklinde bir açıklamada bulundu. Dan Bisson’a göre, çift tabancaların yerini yay aldı. Ek paket ile getirirler mi bilemiyoruz ama Shadow of the Tomb Raider oynarken Lara Croft’un elinde çift tabancaları yerine yayını göreceğimiz kesin.


Shadow of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.