Shadow of the Tomb Raider oyununun nerede geçeceği önceden bildirilmişti

Shadow of the Tomb Raider oyununun nerede geçeceği önceden bildirilmişti

Yeni oyuna dair pek çok ipucu meğer elimizin altındaymış.

Bildiğiniz üzere, köklü video oyunu serilerinde Tomb Raider’ın son oyunu nihayet duyuruldu. Ana karakterimiz Lara Croft’un geçmişine indiğimiz 3 oyunluk serinin son halkası olan Shadow of the Tomb Raider için yapılan duyuru oldukça kısıtlıydı. Yine de bilinmesi gereken en önemli noktaları gördük bu kısa tanıtım videosu ile. 14 Eylül 2018 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında çıkışının gerçekleştirileceği açıklanan serinin son oyununa ait duyuruda merak edilen bir detay daha gözler önüne seriliyordu. Bu son oyunun geçeceği mekanların, gören hemen herkes tarafından hangi ülke olduğu tahmin edildi. Gerçi, tahmin edildi edilmesine ama oyunun geliştiricileri zaten ip ucunu, serinin bir önceki oyununda vermişlerdi.Shadow of the Tomb Raider oyununun nerede geçeceği önceden bildirilmişti

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Shadow of the Tomb Raider için ipuçları, bir önceki oyundaydı.

Kahramanımız Lara Croft, yayımlanan duyuru videosunda eski Aztek kalıntılarının karşısında güneşe doğru görünüyor. Bu görüntülerle de Shadow of the Tomb Raider oyununun Güney Amerika ve Meksika bölgelerinde geçeceği anlaşılıyor. İşin ilginç kısmı oyunun geliştiricisi Crystal Dynamics, bir önceki oyunda bu bölgeleri işaret eden bazı ip uçları vererek, haritalarla bir sonraki oyunun nerede geçeceğini göstermişti. Rise of the Tomb Raider oyununun bir sahnesinden kaydedilen, görsellerini de haberimizin içeriğinde görebileceğiniz haritalara göre yeni oyunda maceralara koşacağımız yerler gösteriliyor.

2015 senesinde çıkışını gerçekleştiren oyundaki bu haritalarda Meksika bölgesi gösteriliyor ve Yucatan yarımadası kırmızı bir daireye alınmış durumda. Resimlerde, etrafa iliştirilen küçük kağıtlara yazılmış notlar da göze çarpıyor. Bu notlara yakından bakıldığında bazı ip uçları barındırdıkları anlaşılıyor. Ayrıca haritanın altında yazan Yeni İspanya ibaresi de Aztek İmparatorluğu’nun yıkılışının ardından İspanya’nın bölgede kurduğu kolonileri işaret ediyor.

Shadow of the Tomb Raider oyununun nerede geçeceği önceden bildirilmişti

Bir başka dikkat çeken nokta ise resimlerdeki kartvizitlere bakıldığında görülüyor. Bu kartvizit ünlü Vatikan arşivleri Archivio Segreto ile bir ilişkisi olan Kennard Montez isimli kişiye ait. Kennard Montez; ilk Tomb Raider çizgi romanında gösterilmişti ve Lara Croft’a ilgi duyan, rakip bir arkeologdu. Yeni oyunda bu karakterin de büyük ihtimalle bulunması bekleniyor. Bu noktada oyunun hikayesine nasıl oynayacağına dair açıkça bir şey yoktur.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Üçüncü oyuna yapılan göndermelerin belki de en açık olanı ise konum 3 yazan not kağıdı olabilir. Bu notta bulunan şekillerin de Shadow of the Tomb Raider oyununda kullanılacak silahlara veya oyuna dair sembollere atıfta bulunulduğu yorumları yapılıyor. Ayrıca kağıtlardan birilerinde görülen karalanmış yazıda, ölüler ordusu yazıldığı dikkat çekiyor ki bu da Meksika’daki Ölüler Günü’nü işaret etmekte. Eğer oyunda geçen zaman Ölüler Günü’ne denk gelecekse, yeni oyunda bir hayli kalabalık ortamların bulunacağı sonucunu çıkarabiliriz. 27 Nisan 2018 tarihinde, oyuna dair detaylı bir açıklamanın yapılacağını hatırlatalım.


Shadow of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.