Bu senenin en iyi oyunu olmaya aday 10 yapıt

Bu senenin en iyi oyunu olmaya aday 10 yapıt

Liste, adını unutmaya yaklaştığımız oyunları da içeriyor.

2017 yılının sonlarına yaklaştık artık. Yıl içerisinde bir sürü başarılı yapım çıkınca da, hangi oyunun 2017 yılının en iyi oyunu olacağını pek kestiremedik. Fakat, bulunduğumuz yıl içerisinde çıkmış olan yapımlar arasından 10 tane, senenin en iyi oyunu olma potansiyeline sahip olan oyunu sizler için bir araya toparladık. En iyisi, lafı çok da fazla uzatmadan, bir an önce listemize geçelim. Eğer listemizde hak vermediğiniz veya eklemek istediğiniz oyunlar olursa, bunları yorumlarda belirtin. Fikirlerinizi merakla bekliyor olacağız. İşte karşınızda, bu senenin en iyi oyunu olmaya aday 10 yapıt listemiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bu senenin en iyi oyunu olmaya aday 10 yapıt - Sizce olur mu bunlar?

1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

2017 yılı içerisinde çıkmış olan yapımlardan bir tanesi de The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Nintendo ekibi, bu oyun üzerinde uzun süredir uğraşıyordu. O kadar uzun sürdü ki bu, birçok kişi sadece Nintendo Wii U için bekliyordu, fakat bir sonraki nesil konsol olan Nintendo Switch için de çıktı. Açık dünya konusuna gerçek özgürlüğü ekleyen The Legend of Zelda: Breath of the Wild, barındırdığı her muhteşem özelliği ile birlikte, bu senenin en iyi oyunu olmaya aday 10 yapıttan biri.

2. Super Mario Odyssey

Nintendo, her ne kadar ülkemizde pek bir yere sahip olmasa da, yine de kaliteli oyunlar üretmeyi başaran bir şirket. Sık sık Super Mario serisine oyun ekliyor olsalar da, bunu, her seferinde olmasa da, çoğu kez başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. Bu senenin en iyi oyunu olmaya aday 10 yapıttan biri olan oyun da, geçmiş yapıtlardaki iyi olan her şeyi içerisinde barındırması ve üzerine daha fazlasını eklemesi sebebiyle, Super Mario Odyssey.

Bu senenin en iyi oyunu olmaya aday 10 yapıt - Sizce olur mu bunlar?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

3. Cuphead

Bizlere patron savaşını sevdiren, pardon, patron savaşlarından nefret ettiren bir yapım olarak gösterebileceğimiz Cuphead, bu senenin en iyi oyunu olmaya aday 10 yapıttan bir tanesi. Sunmuş olduğu eski çizgi film havası, yaratıcı karakterler ve zevkli patron savaşları, oynanış açısından, 2017 yılının en iyi oyunlarından bir tanesi yapıyor kendisini. Oynarken her ne kadar sinir olsak da, yine de yenilen bir pehlivan gibi doymadan oynamaya devam ettiğimiz Cuphead de, listemizde yerini alıyor.

4. PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG)

PlayerUnknown’s Battlegrounds, oyuncularla buluştuğu ilk günden bu yana, her ne kadar optimizasyon, hile ve benzeri bir sürü soruna sahip olmasına rağmen, deli gibi rekorlar kıran bir yapım. Uzun süredir Steam sıralamalarında 1. sırada gördüğümüz ismin ta kendisi. Kalite açısından kazanabilir mi, pek yorum yapamayacağız bu konuda, fakat en azından en fazla ve aktif oyuncuya sahip olma konusunda yılın en iyilerinden biri olduğu kesin.

Bu senenin en iyi oyunu olmaya aday 10 yapıt - Sizce olur mu bunlar?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

5. Destiny 2

2017 yılının en çok beklenen yapımlarından biri olan Destiny 2, başarılı çıkışının ardından, oyuncular tarafından da fazlasıyla beğenildi. Ayrıca PC platformu için de bulunuyor olması, oyunun oyuncu kitlesini de genişletti tabii. Oynanış açısından da, gözlerimizi arkada bırakmayan yapım, bu senenin en iyi oyunu olmaya aday 10 yapıttan biri oldu, en azından bizim gözümüzde. Ah bir de PC sürümü geç gelmese…

6. Horizon: Zero Dawn

Horizon: Zero Dawn, 2017 yılı içerisinde çıkmış olan, oynanış açısından en güzel oyunlardan bir tanesi. Bu durum, zaten tartışmasız bir gerçek. Oynanış ve tema açısından fazlasıyla orijinal olan bu yapım, birçok oyuncunun da taktirini kazanmış bulunuyor. Tabii, bu oyuncular arasında biz de bulunuyor. Oyunun hem orijinal, hem kaliteli, hem de oynanış açısından fazlasıyla güzel olması, onu bu senenin en iyi oyunu olmaya aday 10 yapıttan bir tanesi olma hakkı kazandırıyor.

Bu senenin en iyi oyunu olmaya aday 10 yapıt - Sizce olur mu bunlar?

7. Sonic Mania

Bulunduğumuz yıl içerisinde çıkan ciddi anlamda şaheser yapımlardan bir tanesi de Sonic Mania. Bizleri, gözlerimizin aradığı o eski oyun tecrübesiyle baş başa bırakan Sonic Mania, rengarenk ve hareketli dünyası ile, bu yılın en iyi oyunlarından biri olma hakkını kazanıyor. 3D oyunlarında yakalayamadığı başarıyı, tekrar 2D‘ye dönerek yakalayan oyun, bu senenin en iyi oyunu olmaya aday 10 yapıttan bir tanesi, bizim gözümüzde.

8. Nioh

Dragon Quest Heroes II, BERSERK and the Band of the Hawk, Attack on Titan, One Piece Pirate Warriors 3 gibi yapımlarda imzası bulunan Koei Tecmo Games tarafından geliştirilmiş olan Nioh, oynanış açısından sunmuş olduğu detaylar hesaba katılınca, 2017 yılının en iyi oyunlarından bir tanesi oldu. Dark Souls açlığımızı gideren Nioh da, bu senenin en iyi oyunu olmaya aday 10 yapıttan bir tanesi olma hakkını, bizim gönlümüzde kazandı.

Bu senenin en iyi oyunu olmaya aday 10 yapıt - Sizce olur mu bunlar?

9. Hellblade: Senua’s Sacrifice

Küçük bir ekibin, istedikleri taktirde neler başarabileceğinin bir ispatı olan Hellblade: Senua’s Sacrifice, atmosfer, hikaye anlatımı gibi çok önemli konularda, ciddi anlamda büyük bir başarı elde ettim. Ninja Theory ekibi tarafından geliştirilmiş olan yapım, sunmuş olduğu oynanışa rağmen, çok uygun fiyatlarla da piyasaya sürüldü. Bütün bu özellikleri göz önünde bulundurunca da, bu senenin en iyi oyunu olmaya aday 10 yapıtı listemizin bir parçası olmayı hak etti.

10. South Park: Fractured But Whole

South Park denilince, akıllara hemen Cartman gelir. Cartman gibi bir karakterin bulunduğu evren, güzel olmasın da nasıl olsun, değil mi? Serinin sahip olduğu bütün mizah da, South Park: Fractured But Whole içerisinde bizleri karşıladı, tabii Cartman ile birlikte. Oynanış, hikaye ve eğlence açısından 10 numara bir yapım olması sebebiyle de, bizim bu senenin oyunu olmaya aday 10 yapıt listemizin bir parçası oldu.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar listelerimize göz atabilirsiniz. Çünkü önümüzdeki günlerde, haftalarda ve aylarda bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi Ubisoft ekibinden gelen sürpriz bir oyunun inceleme yazısı ile tanıştıralım: Assassin’s Creed Origins inceleme.

Son olarak, ülkemize yeni girmiş ve dünya çapında da oldukça sevilen Black Desert Online oyunu hakkında her şeye ulaşabilmek için Black Desert Online rehberi, ipuçları, hızlı seviye atlama ve daha fazlası yazımıza göz atabilirsiniz. Tabii bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.