Sekiro: Shadows Die Twice, Dark Souls oyunlarından bile zor olacak

Sekiro: Shadows Die Twice, Dark Souls oyunlarından bile zor olacak

Geliştiricilere göre, PS4 oyuncularının yakından tanıdığı Bloodborne'u bile geride bırakacak.

Zorluğu ile kontrolcüleri kırdırtan oyunları bizlere sunan From Software’ın yeni eseri Sekiro: Shadows Die Twice, Dark Souls’tan bile zor olacak. Geliştiriciler tarafından yapılan açıklamaya göre, düşmanlarınızın zayıflıklarını ve pozisyonlarını gözetmeniz gerekecek. Aynı Bloodborne veya Dark Souls oyunlarında olduğu gibi, sık sık ölebilir veya dikkatli bir oyuncu olarak ilerleyebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sekiro: Shadows Die Twice, Dark Souls oyunlarından bile zor olacak

E3 2018 sırasında gösterilen Sekiro: Shadows Die Twice, From Software tarafından geliştiriliyor ve Activision tarafından oyunculara sunulacak. E3’teki tanıtımı sırasında gösterilen dirilme mekaniği, oyuncuları bu oyunun kolaylaştırılmış olduğunu düşünmeye itti. Geliştiriciler tarafından yapılan açıklama ise bunun tam aksi yönünü gösteriyor. GameSpot oyunun yönetmeni Hidetaka Miyazaki ile yaptığı röportajda bu konuya dair net açıklamalara ulaşmayı başarmış.

Hidetaka Miyazaki, kesin bir dil ile oyunun dikkat ve sabır ile oynanması gerektiğini belirtiyor. Geliştiricinin açıklamalarına göre, eğer dikkatli bir oyuncuysanız ve adım adım ilerliyorsanız zaten oyunun sizden beklediğini yerine getiriyorsunuz demektir. Aksi takdirde, elinizde kılıçlarınız ile düşmanlarınızın üstüne atlamaya ve hiçbir şey düşünmeden savaşmaya başladığınızda işiniz sor olacak. Miyazaki, “İşte o zaman oyuncular yoğunluklu ve zorlu yapıyı hissedecekler. Hatta diğer From oyunlarından bile daha zorlu.” şeklindeki ifadesiyle açıklamasını kesin bir şekilde noktalıyor.

Sekiro: Shadows Die Twice hakkında başka oynanış bilgileri de bulunuyor mu?

Hidetaka Miyazaki’nin son açıklamalarına göre, üç boyutlu bir haritada pek çok yeni yöntem arıyor olacaksınız. Geliştiriciler, bunun oyunculara doğru yöntemi bulduklarında bir tatmin hissi vermesini bekliyorlar. Zorlu düşmanları nasıl alt edeceğimizi fark ettiğimiz Dark Souls oyunlarında bu tatmin hissini hangimiz hissetmedik ki? From Software’ın yine oldukça zorlayıcı bir deneyim peşinde olduğu ortada. Oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça yeni bilgiler de gün yüzüne çıkacaktır diye düşünüyoruz.


Sekiro: Shadows Die Twice
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.