Sekiro Shadows Die Twice Mart 2019 satışları dudak uçuklatıyor

Sekiro Shadows Die Twice Mart 2019 satışları dudak uçuklatıyor

Oyunun başarısı skorlarından sonra satışları ile de ispat edilmiş oldu.

Şu günlere imzasını atmış olan yapımlardan bir tanesi de kesinlikle Sekiro Shadows Die Twice isimli yapım. Dark Souls, Bloodborne gibi yapımlar ile tanımakta olduğumuz Sekiro Shadows Die Twice geliştiricisi, bu oyun ile de muhteşem bir iş başardı. Zaten, beklenilen de buydu. Hatta, öyle başarılı oldu ki bu yapım, Mart 2019 ayındaki satışları ile de dudak uçuklattı. Sekiro Shadows Die Twice, ne kadar başarılı bir yapım olmuş olduğunu inceleme notlarının yanı sıra, satışları ile de tekrar ve tekrar ispat etmiş oldu. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan konu ile ilgili detaylara geçelim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sekiro Shadows Die Twice Mart 2019 ayında 1,4 milyon satmayı başardı

FromSoftware ekibinin ne kadar başarılı bir oyunu bizlere sunmuş olduğunu dile getirdik zaten. Sekiro Shadows Die Twice’ın OpenCritic skoruna baktığımızda 90 gibi muhteşem bir skor ile karşı karşıya kalmaktayız. Gerçekten müthiş bir skor. Bunun dışında, oyunun satışları da bu skorun ne kadar gerçek olduğunu desteklemekte. SuperData tarafından verilen bilgilere göre haberimize konuk olan yapım 1,4 milyon satış sayılarını geçmeyi başarmış. Tabii, bu bahsettiğimiz satış miktarı, oyunun hep PC, hem de konsol sürümleri için geçerli. Yani, ikisinin toplamı, bu satış miktarı olarak karşımızda bulunmakta.

Sizlere bahsetmekte olduğumuz bu Sekiro Shadows Die Twice satışı, Dark Souls 3 gibi bir oyundan bile daha fazla demek. 2016 yılında çıktığında gerçekleştirmiş olduğu satıştan 200,000 civarı daha fazla bir satış söz konusu. Ayrıca Activision tarafından verilen bilgilere göre, haberimize konuk olmuş olan yapım sadece 10 gün içerisinde bile, hem dijital, hem de kutulu satışların toplamında 2 milyondan fazla satış yapmayı başarmıştı. Yani, sizlere bahsetmekte olduğumuz bu satışların aslında çok da şaşırtıcı bir kısmı bulunmuyor fakat yine de dudak uçuklatıcı miktarlar bunlar.

SuperData tarafından verilen bilgiler bu kadardan ibaret değildi elbette. Yine, bahsini ettiğimiz bilgilere göre Sekiro Shadows Die Twice konsol dijital satışları, 4. sırada yer almayı başardı. PC platformunda ise, haberimize konuk olan yapımın yeri 7. sıra oldu. Tom Clancy’s The Division 2 isimli yapım, şaşırtmayan bir şekilde konsollarda 1. numara yerleşmeyi başardı. Fakat, garip bir şekilde PC’deki yeri rapor içerisinde yer almıyor.


Sekiro: Shadows Die Twice
   Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.