Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 06.05.2020

Türkçe rap’in yükselen isimlerinden olan Şehinşah. Yani gerçek ismiyle Ufuk Yıkılmaz rap şarkılarıyla ünlü olmuştur. Peki kimdir Şehinşah ? detaylar aşağıda bulunmaktadır.

Şehinşah Kimdir ?

Öncelikle Şehinşah’ın anlamına bakalım. Şehinşah, Şahların şahı en büyük hükümdar anlamına gelmektedir. Ufuk Yıkılmaz 1986 yılında Erzincan’ın Kemah ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. 33 yaşındadır. İlk rap hayatına 9 yaşında atılmıştır. Ve ilk Demo sunu 1998 yılında yayımlayarak profesyonel rap‘e adımını atmıştır.

Kariyeri

Şehinşah ilk başlarda Masta Katil’le Haremeyn G3 adındaki grubu 2002 yılında kurdu. Grubun ilk Demosu olan Obesyon’u rap kitlesine sundu. Kendi ufak çaplı imkanlarıyla bir ses stüdyosu kurdu. Ondan sonra ise bir çok rap şarkısına imzasını atmıştır. Ufuk Yıkılmaz, Haremeyn Alamut (Albüm), Hiphop Okulu (Albüm), Özgürlük Güvercini Ölümtape (Mixtape), Tape İn 25bin (Mixtape), Bilinmeyen Artizzzler ft. Hayki & Fieber (Albüm), Kapatıyoruz (Mixtape) ve Deev (Albüm) gibi şarkıları çok başarılı şekilde piyasaya sundu. 2015 yılında evlenmiştir fakat eşiyle anlaşamadığı gerekçesiyle boşanmıştır. Evliliği sırasında Atlas isminde bir erkek çocuğu olmuştur.

Evet bugün sizlerle rap’in başarılı isimlerinden olan Şehinşah’ı ele aldık görüşmek üzere

Şehinşah’ın Youtube Kanalına BURAYA tıklayarak gidebilirsiniz

Şehinşah’ın İnstagram Hesabına BURAYA tıklayarak gidebilirsiniz

Şehinşah’ın Spotify Kanalına BURAYA tıklayarak gidebilirsiniz

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.