Sea of Thieves için gelen özel tayfa özelliği, oyundan tekrar kaldırıldı

Sea of Thieves için gelen özel tayfa özelliği, oyundan tekrar kaldırıldı

Yeni özellik, geldiği gibi geri gitti.

Sea of Thieves oyuncuları, oyunun engin sularına açılırken yanlarında her an güvenebildikleri adamlarını alıyor. Tabii, böyle bir kişiyi bulamadıkları zamanlarda ise, tek başlarına okyanustaki maceralarına devam ediyorlar. Normalde böyle bir şey gerçekleştiremiyorlardı fakat sonradan eklenen özel tayfa özelliği ile yapabilmeye başladılar. Bu özellik, henüz daha yeni eklenmişti. Oyuncuların yalnız takılarak oyunun tadını çıkarmasına olanak sağlayan özellik, gelişi ile birlikte bir sorunu da beraberinde getirdi. İşler de iyice karıştığı için, özellik tekrardan kaldırıldı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sea of Thieves için gelen özel tayfa özelliği, oyundan tekrar kaldırıldı

Sea of Thieves oyunundaki özel tayfa özelliği, bir sorunu da beraberinde getirdi

Özel tayfa özelliğini henüz bilmeyenler olabilir. Kısaca anlatmak gerekirse, Sea of Thieves oyuncuları, istedikleri taktirde gemilerini kapatabiliyorlar. Kapattıklarında ise, rastgele bir oyuncu öylece tayfanın bir parçası olamıyor. Bu özelliğin gelmesindeki en büyük sebep, AFK oyunculardı aslında. Kendini akıllı zanneden Sea of Thieves oyuncuları, bir tayfaya katılıp AFK kalıyordu. Bu sayede, kıllarını bile kıpırdatmadan altın ve saygınlık kazanabiliyorlardı. Böyle oyuncuları ekipte kim ister ki? Rare ekibi de, bu duruma el atarak özel tayfa özelliğini getirdi.

Sea of Thieves’e getirilen özel tayfa özelliği, kısa bir sürenin ardından tekrar kaldırıldı. Bunun sebebi de, AllmondBeard hatasındaki artış oldu. Bu hatanın artışı sebebiyle de, oyundan birtakım özellikler geçici olarak kaldırıldı. Kaldırılan özelliklerden biri de, haberimize konuk olan yeni özellik oldu ne yazık ki. Muhtemelen en geç birkaç gün içerisinde tekrardan oyuna eklenecektir ama o zamana kadar ne yazık ki tayfaya bu tarz akıllı AFK oyuncular da katılabilecek. Umarız ki, Rare ekibi daha fazla gecikmeden sorunu kökten halletmeyi başarır.


Sea of Thieves
Sea of Thieves inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.