Sea of Thieves geliştiricileri, beta sürümünün bazı anlarını ölümsüzleştirdi

Sea of Thieves geliştiricileri, beta sürümünün bazı anlarını ölümsüzleştirdi

Geliştirici ekip, betadaki farklı anları haritaya işledi.

Microsoft şirketinin oyun konsolu atağı, 2018 yılında bir hayli ilgi çekecek gibi görünüyor. Firmanın getirdiği Xbox Game Pass abonelik sistemiyle, konsola özel oyunları çıktıkları gün oynama imkanı sunması büyük ses getirmişti. Bu önemli kararın ilk meyvesi olan Sea of Thieves oyununun çıkışına da az bir süre kaldı. Çıkış tarihi yaklaştıkça oyunun geliştirici ekibi de boş durmuyor ve farklı etkinlikler yoluyla gündeme gelmeyi sürdürüyor. Son olarak; oyunun geliştiricisi Rare ekibi tarafından, yapılan kapalı beta etkinliğinin özel anları ölümsüzleştirildi. Şöyle söyleyelim; kapalı betaya katılan oyuncuların yaptığı başarılar, haritadaki bölgelere kazındı. Haberimizin en alt kısmındaki galeri bölümüne bakıldığında, bu ölümsüzleştirme eylemini daha net anlaşılacaktır.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sea of Thieves geliştiricileri alfa sürümünün bazı anlarını ölümsüzleştirdi

Sea of Thieves haritasının farklı bölgelerine dağıtılan bu eklemelerle, harita yeniden şekillendiriliyor. Oyunun kapalı betasında elde edilen başarılara istinaden, mizahi bir biçimde ele alınan eklemeler, oyunun tam sürümüyle birlikte harita üzerinde mevcut olacak. Böylece, kapalı betaya katılan oyuncuların başardığı farklılıklar da uzun süre unutulmayacak. Microsoft ve Rare ekibi tarafından ilginç bir teşekkür etme şeklinin keşfedildiğini söyleyebiliriz.

Görsellere bakacak olursak; örneğin bir tanesinde, iki iskelet ayağının bir taşın önünde, ayakları yukarı bakacak bir biçimde yattığı görülüyor. Bu eklenti, OnE-Falcon isimli oyuncunun, beta sırasında gemilerdeki boşluklardan sürekli düştüğünü hatırlatmak amacıyla yapıldı. Bu görseldeki taşın üstünde oyuncunun takma adı yazıyor. Diğer görsellerden bir tanesine örnek verirsek, yüzme hareketi yapan ve kumsalda kalmış bir iskelet görülüyor. Bu eklenti de test sürümünün en uzun süre yüzen oyuncusu olan ArchAngel-Aeon’u anmak amacıyla, mizahi bir tarzla resmedildi.

Bir diğer resimde Hallower1980 isimli oyuncunun adı taş duvara kaznımış dolduğu görülüyor. Bu görsel ile oyuncunun geçişten ilk geçen kişi olması anlatılıyor. Drowned Rat Taverna’daki bronz plak bulunan görselde, rekor sayıdaki grog içen oyuncu ZZ-DE-TOX-ZZ hatırlatılıyor. Her resimde farklı bir oyuncu rekorunun anlatıldığı eklentiler, oyunun çıkışını gerçekleştirmesine kadar devam edecek. Korsan temalı çoklu oyunculu oyunu Sea of Thieves, 20 Mart 2018 tarihinde PC ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.