Sea of Thieves içerisinde mikro ödemeler olacak

Sea of Thieves içerisinde mikro ödemeler olacak

Buna karşılık geliştirici ekip, oyunun gerçek para verenin kazanabileceği bir yapıya dönüşmeyeceğini, ganimet kutusu da olmayacağını söyledi.

20 Mart 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan Sea of Thieves, ülkemizde, fiyatı ile tartışılıyor ama aslında tartışmamız gereken başka bir durum daha var: Bu oyun içerisinde mikro ödemeler ve ganimet kutuları olacak mı? Microsoft ekibi, EA ve Activision gibi kendi video oyununu mikro ödemeler ile zehirleyecek mi? Oyunun geliştirici ekibinden gelen açıklamaya bakacak olursak, böyle bir şey söz konusu değil. Sea of Thieves içerisinde mikro ödemeler olacak ama bu mikro ödemeler sayesinde oyuncular, gerçek para harcayarak avantaj elde edemeyecek. Ayrıca oyunda ganimet kutusu sistemi de bulunmayacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sea of Thieves ne zaman çıkacak?

Rare isimli geliştirici ekipten gelen açıklamaya göre, Sea of Thieves isimli video oyunu çıkışını gerçekleştirdiği zaman, oyunda hiçbir şekilde mikro ödeme bulunmayacak. Oyun, çıkışını yaptıktan belli bir süre sonra, oyuncular korsanlık maceralarına derinlemesine başladıkları zaman, bir noktadan sonra mikro ödemelere kavuşacak. Sea of Thieves içerisine mikro ödemeler gelse bile, geliştirici ekibin dediğine göre kesinlikle ganimet kutuları eklenmeyecek. Geliştirici ekip resmi bir şey söylemedi ama bize soracak olursanız, mikro ödemeler ile sadece oyun içindeki altın birimi satın alınabilecek. Bu birim ile kozmetik ögeler ve görevleri alabiliyorsunuz.

Sea of Thieves oyununun geliştiricileri, yaptıkları açıklamaların devamında gerçek para ile avantaj elde etme ve kumar ögelerine de değindi. Öncelikle, geliştirici ekibin dediğine göre oyun içerisinde kesinlikle gerçek para harcanarak avantaj elde edilmeyecek. Böyle bir sistem, tamamen geliştirici ekibe uzak, konuşulmasından bile rahatsız oluyorlar. Kumar ögeleri için de aynısını rahatlıkla söyleyebiliriz. Kumar ögeleri belki korsan temasına yakışabilir diye düşünebilirsiniz ama gerçek para ile olan kumardan, ganimet kutularından bahsettiğimiz için geliştirici ekip, bu konuda da oldukça katı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.