Sea of Thieves oyunu çok yakında tekrar kapılarını açıyor

Sea of Thieves oyunu çok yakında tekrar kapılarını açıyor

Sadece 1 tane değil, 1'den fazla beta süreci göreceğiz.

Sea of Thieves resmi internet sitesi üzerinden geliştirici ekip, yeni bir yazı yayımlayarak, öncelikle oyunculara teşekkür etti. Bu teşekkür ardından da oyunun çok yakında, tekrar kapılarını açacağını öğrendik. Geliştirici ekip öncelikle, oyunun kapalı betasına katılan herkese teşekkür etti ve bu beta süreci boyunca tüm geri bildirimleri topladıklarını söyledi. Bu kapalı beta süresi boyunca yaşadıkları bağlantı problemlerini de dile getiren ekip, bu problemleri daha net anlayabilmek için, 20 Mart 2018 tarihine kadar belli aralıklar ile Scale Test yapacaklarını belirtti. Scale Test süreçlerinde Sea of Thieves, kapılarını oyunculara açacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sea of Thieves

Sea of Thieves içerisinde gerçekleştirilecek olan ilk Scale Test, 16 Şubat 2018 tarihinde PC ve Xbox One platformları üzerinden başlayacak ve 18 Şubat 2018 tarihinde sona erecek. Bu test süresi boyunca geliştirici ekip, oyunlarının daha ne kadar oyuncuyu kaldırabildiğini test edecek ve kapalı betadan sonra yapılan iyileştirmelerin ne kadar işe yaradığını görmeye çalışacak. Çünkü bu sürecin gerçekleşiyor olmasının ana sebebi, oyunun çıkış gününde sunucuların hazır olabilmesi.

Sea of Thieves için gerçekleşecek bu yeni test süresince, oyuncular birçok kez bağlantı sorunları yaşayabilecek çünkü geliştirici ekip, bilinçli olarak sunuculara daha fazla baskı uygulayacak. Dünyanın farklı yerlerindeki veri bankaları ve sunucuları test edilecek, nerede, nasıl problemler var, oyun en fazla ne kadar dayanabiliyor, bunlar anlaşılmaya çalışılacak. Bu yüzden, eğer oyunun bu sürecinde yer almak istiyorsanız, bolca sunucu hatasına hazır olmanız gerekiyor.

Bahsettiğimiz test sürecine sadece Xbox Insider üyeleri ve daha önceki kapalı beta sürecine katılmaya hak kazanmış olan oyuncular katılabilecek. Eğer bu test sürecine katılmayı başaramazsanız, çok üzülmeyin çünkü Rare ekibinin söylediğine göre, Mart 2018 içerisinde de bir beta süreci gerçekleşecek ve bu beta sürecinde oyuncular daha az problemli ve daha çok içerikli bir oyun ile karşılaşacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.