Sea of Thieves dünyası, açıklamalara göre oldukça dinamik bir yapıya sahip

Sea of Thieves dünyası, açıklamalara göre oldukça dinamik bir yapıya sahip

Hem oyunun dünya yapısı, hem de bu dünyanın geleceği hakkında konuşuldu.

2018 senesinde karşımıza çıkacak olan video oyunlarından en ilginç olanı, şüphesiz Sea of Thieves. Oldukça hoş ve tatlı grafiklere sahip olan bu oyun, oynanış kısmında da hem oldukça detaylı, hem de oldukça arcade tarzı mekaniklere yer veriyor. Ayrıca bu oyun, çoklu oyuncu temelli bir video oyunu. Daha önceden yapılan açıklamalara göre, oyunun bir sunucusunda 16 oyuncu bulunacak ve bu 16 oyuncu, birbirleri ile oyunun dünyasında karşı karşıya gelebilecek. Peki, bu karşı karşıya gelmeler nasıl gerçekleşecek? Bu sorunun cevabını Rare ekibi verdi ve bu cevap ile aslında oyunun oldukça dinamik bir yapıya da sahip olduğunu görmüş olduk.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sea of Thieves

Rare ekibi yaptığı açıklamalarda, “Diğer video oyunlarında geliştirici ekip, zamanla oyuna yeni bölgeler, yeni parçalar ekliyor. Fakat bizim için bu durum farklı. Sea of Thieves dünyasının büyüklüğü, görebildiğiniz gemilere bağlı. Oyunumuzun fiziksel olarak ne kadar büyük olduğu önemli değil, ne kadar çok gemiyle karşılaştığınız önemli. Oyunumuzu tasarlarken, 15 ile 30 dakika arasında bir oyuncunun, başka bir gemiyle hangi oranda karşılaşabileceğini hesapladık. Bu hesaba göre oyuna adalar, sığınaklar ve çok daha fazlasını ekledik.” dedi.

Açıklamalar, oyunun bölgeleri üzerinden devam etti. Rare ekibi, “Oyunda şu an 3 farklı temada 3 farklı bölge bulunuyor. Bu bölgelerin adı Shores of Plenty, Ancient Isles ve The Wilds. Bu bölgeler harita üzerinde işaretli değil ama bir tanesi eski insanlıklar temalı, bir tanesi Maldivler temalı, daha beyaz kumlu, daha açık bir bölge, bir diğeri de daha karanlık bir bölge. Oyunumuzun çıkışının üzerinden zaman geçtikçe, oyuna yeni bölgeler ekleyeceğiz ve oyuncuların karşılaşabileceği gemi sayısını da yükselteceğiz.” dedi bu konuda.

Açıklamalar, “Sea of Thieves dünyası oldukça dinamik ve değişken. Harita üzerinde yeni adalar ortaya çıkabilir, ortaya çıkmış adalar yok olabilir, adaların içindeki şeyler değişebilir. Adaların mevsimleri, yapıları değişebilir. Bazen, oyunun bazı bölgeleri lanetlenebilir ve bu lanet, bölgeleri tamamen değiştirebilir. Fakat oyunumuzun çıkışı için belli olan dünyamız, oyuncular tarafından çoktan denendi ve oynandı. Şu an hazırda beklettiğimiz yeni ada tipleri ve çok daha fazla şey var. Bunları, gelecekte oyuna eklemeyi düşünüyoruz.” cümleleri ardından sonlandı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.