Sea of Thieves, altın muz etkinliğinin kazananı belli oldu

Sea of Thieves, altın muz etkinliğinin kazananı belli oldu

Muzların bir tanesinin yaklaşık 105 Bin TL olduğunu, bir kez daha hatırlatalım.

105 Bin TL, güzel para açıkçası. Microsoft tarafından bu meblağın, altın bir muz olarak verilmesi de ayrı bir güzel. Bir başka güzel olan da; böyle maddi değeri yüksek bir hediyenin, bir video oyununun adı altında veriliyor olması. Geçtiğimiz günlerde Sea of Thieves oyununun çıkışı münasebetiyle ilginç bir yarışma yapıldığını ve bu yarışmanın detaylarını duyurmuştuk. Dünya çapında katılımcıların yarıştığı etkinlik tamamlandı ve kazanan da belli oldu. Bir adedinin yaklaşık 105 Bin TL ettiği dört adet altın muz, Fransa’ya gitti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

İlk Sea of Thieves etkinliği, oyunculara gerçek hayatta altın muz kazandıracak

Sea of Thieves etkinliğinde altın muzlar Fransa ekibinin oldu.

19 Mart 2018 tarihinde başlatılan etkinliğe katılarak 18 ayar altın muz kazanmak için 10 Bin’den fazla yarışmacı mücadele etti. Mücadele etti dediğimize bakmayın aslında, önceden içeriklerimizde yer verdiğimiz üzere bu yarışma 15 adet bulmacayı çözmeye dayalı bir yarıştı. 15 adet bulmacaya doğru yanıt veren ilk dört ekip yarı finale kalarak, son bir bulmaca ile karşı karşıya kaldılar. Bu son bulmacayı en hızlı çözenler de Fransa’dan Herr Crew isimli ekip oldu. 4 kişilik ekibin her üyesi de belirtildiği üzere her birisi 105 Bin TL eden altın muzları almaya hak kazandılar.

Yarı finale kalan 4 ekip için farklı bir bulmaca hazırlanmıştı. Her biri 4 kişiden oluşan bu 4 ekibe Umbra’nın yerini harita koordinatlarını kullanarak bulma görevini verildi. Sorudaki konumu başarılı bir biçimde bulan Herr Crew ekibi, Umbra ile konuşmaya hak kazandılar. Umbra isimli karakter de onlara bir konum konusunda yardımcı oldu. Belirtilen noktayı kazan Herr Crew ekibi, kazdıkları yerden çıkan 18 ayar altın muzların olduğu hazine ile ödüllendirildiler. Ayrıca Herr Crew ekibinin her bir üyesi, Sea of ​​Thieves oyununda kullanılmak üzere, bir defaya mahsus olarak oyun içi korsan kıyafeti alacaklar.

Microsoft’un, bir video oyuna olan ilgiyi çekmek için gerçekten mantıklı ve akıllıca bir yöntem kullandığını görüyoruz. Sea of Thieves oyununa dair bu tip etkinliklerin devam edeceği daha önceden bildirilmişti. Bakalım bir sonraki yarışma ne üzerine yapılacak ve daha da önemlisi, ödülü ne olacak? Sea of Thieves; 20 Mart 2018 tarihinde Xbox One ve Windows 10 platformları için çıkışını gerçekleştirdiğini ve oyunun her iki platformda da Xbox Game Pass abonelerinin erişimine sunulduğunu belirtelim. Tabii dileyen bu oyunu ayrıca da alabiliyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sea of Thieves
Sea of Thieves inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.