Sea of ​​Thieves oyununun kapalı betası büyük ilgi gördü

Sea of ​​Thieves oyununun kapalı betası büyük ilgi gördü

İnsanları meraklandırmayı ve uzun süre oynatmayı başarmış görünüyor.

Konsollara özel olarak çıkacak oyunlar, her platformda boy gösterecek olanlardan biraz daha ilgi görüyor sanki. Son yıllarda, konsola özel oyun üretiminde biraz geride kaldığı düşünülen Microsoft şirketini hareketlendirecek oyunlar geliyor 2018 senesinde. Tabii Microsoft’un özel oyunları için Xbox One platformuyla birlikte Windows Store üzerinden, PC sahiplerinin erişebileceği bir sistemi tercih ettiğini hatırlatalım. Bahsettiğimiz özel oyunlar arasında, en çok merak edilenlerin başında da şüphesiz Sea of ​​Thieves bulunduğu biliniyor. Bakalım oyunun kapalı beta sürümü, ne kadar ilgi görmüş, oyuncuların kaç saatini çalmış ve asıl soru kendisini oynatabilmiş mi, haberimizde detaylarıyla bulabilirsiniz.

Sea of ​​Thieves oyununun kapalı betası büyük ilgi gördü

Oyunun kapalı betası, tarih aralığının biraz uzatılmasıyla beraber 332.052 kişi tarafından denenmiş durumda. Bu herkesin tek tuşla ulaşabildiği bir deneme değildi kapalı beta ifadesinden de anlaşılacağı üzere. Buna rağmen yüksek bir rakam elde edildiği göze çarpıyor. Peki, oyuncular denemeye başladıklarında, oyunu oynamayı sürdürmüş mü diye soracak olursa, onun da rakamsal açıklaması mevcut. Kapalı betayı deneyen oyuncular, toplamda 2 milyon saat Sea of ​​Thieves oyununu oynadılar.

Korsan olunca burnumuz göğe mi erecek diye de sormadı tabii oyunu bekleyenler. Açık denizlere açılıp, takım adaları ziyaret edebildiğimiz oyunun oynanış dinamiklerini merak edenlerin sayısı da az değildi. Kapalı betaya kayıt olup Sea of ​​Thieves oyununu deneyenlerin 25 bin kadarı, kapalı betanın oynanışıyla ilgili video hazırladı ve paylaştı. Bu videolar yaklaşık 140 bin kişi tarafından seyredildi ve toplamda 14,5 milyon saatlik bir izlenme süresi oluştu. Ayrıca, oyun hem Twitch, hem de Mixer platformlarındaki canlı görüntülenenler listesinde birinci sıraya yerleşti.

Oyuna olan ilginin hiç de az olmadığı görülüyor ama satışlara ne kadar yansıyacak, tam sürümü ne derece başarılı olacak, ancak çıktığında bu soruların yanıtlarını alabileceğiz. PC ve Xbox One platformları için geliştirilen oyunun çıkış tarihinin 20 Mart 2018, fiyatının ise Türkiye için 260 TL olduğunu hatırlatalım.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın