Menü
https://leadergamer.com.tr/playstation-now-pc-playstation-4/
Santa Monica Studio 16 Şubat 2017 11:47

Santa Monica Studio ekibine kan kaybettiren oyunun bilgileri ortaya çıktı

Aslında No Man’s Sky oyununa da biraz benziyormuş.


Sony markasına bağlı olan ve God of War oyunları ile tanıdığımız Santa Monica Studio, şu anda bizlere yeni bir God of War oyunu geliştiriyor. Bütün oyun dünyası da bu oyunu bekliyor. Fakat bahsettiğimiz ekip, henüz duyurulmamış başka bir proje daha üzerinde çalışıyordu ama bu proje iptal edilmişti. Sonucunda ise ekipten birçok geliştirici ayrılmıştı. Bu ayrılıklar, ekibe çok zor zamanlar yaşatmıştı. E3 2016 etkinliğinden beri de çok sessiz olan Nerdleaks, bu sessizliğini bozdu ve Santa Monica Studio ekibine kan kaybettiren oyunun bilgilerini ortaya çıkarttı. Dilerseniz çok fazla uzatmadan, direkt olarak bu oyunun bilgilerine geçelim.

Santa Monica Studio ekibine kan kaybettiren oyunun bilgileri ortaya çıktı

Sızdırılan bilgilere göre bu iptal edilmiş oyun, gelecek temalı bir yapı idi ve büyük bir ihtimalle 2034 senesinde geçiyordu. Bunu düşünmemizin sebebi ise, oyun içerisinde Ark Mission Genesis – A.D. 2034 isimli bir görevin bulunuyor olması. Peki, bu görevlerin teması nedir? Neden görev yapıyoruz? Sızdırılan bilgilere göre oyunun amacı, keşif yapmaya dayalıydı. No Man’s Sky tarzı yani. Oyunda bulunan bazı karakterlerin ismi ise August, Donovan, NightHorse olarak karşımıza çıkıyor. Bu karakterler oyun içerisinde uzaylı benzeri yaratıklar ile savaşıyor. Öyle ki, oyunda mutant balıklar bile bulunuyor.

Oyunda bulunan tek insan varlıklar biz de değiliz. Bilgilere göre oyunda paralı askerler ve göçmenler de bulunuyor. Bu iki grup bize karşı mı, bizim yanımızda mı, bilemiyoruz. Fakat umuyorum ki bizim yanımızdadır çünkü sızdırılan verilere göre oyunda Kraken benzeri yaratıklar, uzun kollu iskelet benzeri canavarlar ve drone cihazları bulunuyor. Dinozorların da bulunduğu bu oyunda, No Man’s Sky benzeri gibi yaratıkları tarayabiliyoruz ve yeni bilgiler elde edebiliyoruz. Bu bilgiler, DNA benzeri bilgilere benziyor.  Yani anlayacağınız oyun oldukça ilginç. Fakat bu ilginç oyunu hiçbir zaman oynayamayacağız çünkü dediğimiz gibi, Santa Monica Studio ekibi bu oyunu iptal etti.

Kaan GEZER Editör