Samsung mobil cihazlar için 4GB LPDDR3 RAM üretimine başladı

Samsung mobil cihazlar için 4GB LPDDR3 RAM üretimine başladı

Samsung, LPDDR3 ram ile harikalar yaratacak.

Bildiğimiz gibi Samsung son dönemde birçok atılım ile, mobil teknoloji sektörünü ileri taşımak için çaba gösteriyor. Şirketin bu seferki atılımı ise bellek bölümünde gerçekleşti. Samsung mobil cihazlar için yüksek hızlı bellek üretimine başladıklarını, yaptıkları açıklama ile bugün duyurdu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

LPDDR3 (Düşük Güç Double Data Rate anlamına gelir) 20nm olarak işlenecek ve 4gb olarak üretilecek. Pin(Anakart ile işlemci arasındaki haberleşmeyi sağlayan iğne gibi çıkıntılardır.) başına ise 2133 megabit veri aktarımı mümkün kılınacak.

Samsung mobil cihazlar için 4GB LPDDR3 RAM üretimine başladıTelefonların en ince olma yarışına girmiş olduğu bu zamanlarda ise, bu ramlerin 0.8mm kalınlığında olması , artık çok daha ince telefonlar görmeye başlayacağımız anlamına geliyor.

Samsung’a göre, üretimine başladıkları bu yeni nesil mobil ramler sayesinde, masaüstü bilgisayarlarda kullanılan ramlerin performansına yakın derecede performans alınacağını belirttiler, ayrıca piyasaya 2gb paketler halinde çıkarılacak ve bu yılın bitimine doğru birkaç modelde görülecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.