Menü
https://leadergamer.com.tr/htc-vive-tpcast-kablosuz-kullanma/
Gear VR , Samsung 8 Ocak 2017 10:04

Samsung Gear VR kullanıcıları, sadece 2 saat video izliyor

Kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaramıyor gibi.


Sanal gerçeklik teknolojisinin kullanıcılar arasında yaygınlaşmasıyla birlikte, uygun fiyatlı sanal gerçeklik cihazları da ilgi görmeye başladı. Özellikle mobil cihazlarında video izlemek isteyen Samsung kullanıcılarına hitap eden Gear VR, kullanıcıların ilgisini çekmiyor gibi görünüyor. Şirketin açıklamalarından yaptığımız çıkarımlara göre, ortalama bir kullanıcı sadece iki saat video izliyor.

Samsung Gear VR

İki saat çok uzun bir süre değil mi diye düşünmeyin, cihazı kullandığı süre boyunca toplam iki saat video izliyor demek istiyoruz. Las Vegas’ta düzenlenen CES 2017 konferansında, şimdiye kadar 5 milyondan fazla Gear VR’ın teslim edildiği Samsung tarafından duyuruldu. HTC Vive ve Oculus Rift gibi cihazlarla yarışmaya çalışmadan mobil kullanıcıların belirli ihtiyaçlarına yönelen bu sanal gerçeklik cihazı aslında o kadar da sevilmiyor gibi.

Samsung tarafından açıklanan bir başka bilgi ise kullanıcıların şimdiye kadar toplam 10 milyon saatten daha fazla video izledikleri. Basit bir matematik işlemi yaptığımızda bir kullanıcının ortalama olarak sadece 2 saat video izlediği sonucuna ulaşıyoruz. Büyük bir şirket ve büyük bir proje için iyi bir rakam olmasa gerek. Bu cihaza hizmet eden belirli video uygulamaları bulunsa da kullanıcılar için sınırlı kalıyor demek ki.

Yaşar Baturalp Editör