Samsung Galaxy S9 fiyat etiketi, bir hayli yüksek olacak

Samsung Galaxy S9 fiyat etiketi, bir hayli yüksek olacak

Anlaşılan cüzdanlar yanacak yine.

Samsung Galaxy S9‘un zamanı artık gelmek üzere. Hakkında çıkan söylentiler ve sızan bilgilerle bekleyenlerinin gözlerini yollarda bırakan cihaz konusunda, yeni bir bilgi daha ortaya çıktı. Tam olarak ortaya çıktığını söylemek mümkün değil aslında. Sonuçta, resmi bir açıklamadan bahsetmiyoruz haberimiz içerisinde. Piyasaya sürülen her yeni modeli ile çok daha fazla özellik sunan serinin yolda olan üyesi Samsung Galaxy S9, bir kaynağa göre, kendisinden bir önceki aile üyesine göre biraz daha pahalı olacak.

Samsung Galaxy S9 fiyat etiketi, bir hayli yüksek olacak

Haberimizde bahsini etmiş olduğumuz bilgi sadece bir söylentiden ibaret tabii. İngiliz bir kaynağa göre, yolda olan telefon, Samsung Galaxy ailesinin bir önceki üyesi Samsung Galaxy S8‘e göre 100 sterlin daha pahalı olacak. 4.400 TL gibi fiyat etiketleriyle bizlerin karşısına çıkmış olan telefondan 100 sterlin daha pahalı bir ücret demek, zaten yüksek ücretlerle aldığımız telefonların yavaş yavaş hayal olması demek. En iyisi, telefon ailesinin eski ve yolda olan telefon modellerinin fiyat etiketlerini bir karşılaştıralım.

Samsung Galaxy S8, İngiltere‘de 689 sterlin gibi bir ücretle piyasaya sürülmüştü. Türkiye’de ise, 4.400 TL idi bu fiyat etiketi. İngiliz kaynakların belirtmiş olduğu bilgilere göre, 100 sterlin daha fazla olacak demiştik. Yani, Samsung Galaxy S9, İngiltere’de 789 sterlin gibi fiyat etiketleri ile piyasaya çıkacak. O zamanlarda sterlinin değeri, şimdiki euro kadardı. Yani, 4,65 civarından bahsediyoruz. O zamanki değerlerle 3.170 TL civarına İngiltere’de çıkan telefon, bizde 4.400 TL‘ye gelmişti. Günümüzde ise güncel olarak 5,27 TL olarak görünüyor 1 TL. Yani, yuvarlak hesaplarla İngiltere’de 4.150 TL civarında satışa çıkacak. Türkiye fiyatları ise tahminen 5.500 TL civarı olur gibi görünüyor bu örneklere baktığımızda. Anlaşılan yine cüzdanlar yanacak.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın