Samsung Galaxy Note 7 çıkış tarihi kesinleşti!

Samsung Galaxy Note 7 çıkış tarihi kesinleşti!

Tam bir canavar geliyor, demedi demeyin.

Samsung’un iki amiral gemisi Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge’in çıkışından sonra, nihayet Samsung Galaxy Note serisinin en yeni üyesi Samsung Galaxy Note 7 ile ilgili de yeni haberler geldi. Samsung, telefonun piyasaya sürüleceği tarihe Twitter’dan açıklık getirdi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

2 Ağustos 2016 tarihinde resmi olarak satışa çıkacak olan telefon ile ilgili de taze bilgiler geldi. Telefon; 6 GB RAM, Qualcomm Snapdragon 821 işlemci, aynı Samsung Galaxy S7’de olduğu gibi 12 MP arka kamera ve QHD Super Amoled ekrana sahip olacak. Uzun zamandır merak edilen iris tarayıcı, Samsung Galaxy Note 7 ile hayatlarımıza girmeye hazırlanıyor. Geliştirilmiş bir S-Pen de diğer belirtebileceğimiz bir özellik. Henüz kesinleşmemiş olsa da, telefon harici hafıza kartıyla 500 GB’ın üzerinde bir alanda veri tutabilecek. Aşağıdaki görselde iris tarayıcının ön izlemesi görülüyor.

samsung-galaxy-note-7-irisscanner-3

Telefonun, aynı Samsung Galaxy S serisinde olduğu gibi iki versiyonu olacak. Biri daha güçlü özelliklere ve kıvrımlı ekrana sahip olacak Samsung Galaxy Note 7 Edge, diğeri ise daha kırpılmış özelliklere ve düz ekrana sahip olacak Samsung Galaxy Note 7. Samsung Galaxy Note 7 için hafıza seçeneklerinde 32 GB yerine 64 GB’a yer verildi. Samsung Galaxy Note 7 Edge’in ise 128 GB dahili hafızaya sahip olacağı konuşuluyor. Telefonlar ayrıca su geçirmez olacak ve 1.5 metre derinlikte 30 dakika çalışabilecek. 3 farklı renk seçeneğine sahip olacağımız da belirtiliyor: Black Onyx, Silver Titanium ve Blue Coral. 2 Ağustos 2016 tarihin sayılı saatler kala telefonlarla ilgili de neredeyse her şeyi öğrenmiş olduk. Şimdi sadece telefonun piyasaya sürülmesini beklemek kaldı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

samsunggalaxynote7

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.