Ryse: Son of Rome hikaye ve karakter detayları ortaya çıktı

Ryse: Son of Rome hikaye ve karakter detayları ortaya çıktı

Ryse: Son of Rome hakkında yeni detaylar haberimizde

Crytek firmasının Xbox ONE için özel olarak geliştirdiği, Roma‘da geçecek olan macera temalı TPS oyununu Ryse için hikaye kısmının plot bölümü ve ana karakterlerin özellikleri açıklandı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

ryse.1371109384
Ryse: Son of Rome; Marius Titus‘un yükselişini konu alıyor. Genç bir Roma askeri olan Titus‘un ailesi, barbar haydutlar tarafından esir tutulduktan sonra öldürülür. Genç yaşta ailesini kaybetmenin verdiği acıya dayanamayan Titus, barbarları öldürmeye yemin eder. Titus Roma ordusunun safları üzerinden yükselişine devam eder. Titus‘un intikam hırsı, onu Britanya kıyılarındaki barbar esir kamplarından Roma’nın kalbine kadar takip edecektir.

Marius Titus: Ryse ‘ın ana karakteridir. Titus kendini tamamen Roma ve ideallerine adamış, savaşlarda güçlü hislere sahip genç bir asker. Roma’nın düşmanlarına karşı mücadele etmeye ve İmparatorluğu genişletmekte oldukça isteklidir fakat savaş alanında sinsi barbar tehditlerine karşı savunmasız olduğunu fark eder. İmparatorluğun kaderi onun elindedir.

Vitallion: Roma‘ya yıllardır hizmet etmekte olan, bilge ve karizmatik bir generaldir. Vitallion, Marius ile çıktığı bir çok seferde ona akıl hocası olarak hizmet etmektedir.

Ryse-Son-of-Rome-Quick-Time-Events-Complete-Themselves-If-Players-Miss-Them
Nero: Roma İmparatoru, gücü elinde tutmak için mücadele eder. Oğulları Commodus ve Basillus‘u, Britanya‘daki isyancı topraklarını kontrol etmeleri ve o bölgeleri de kontrol altına almaları için görevlendirir. Nero tüm rakiplerini potansiyel bir tehdit olarak görüyor ve ona karşı gelenlere acımasız bir intikam tutkusu besliyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Commodus ve Basillius: Nero‘nun oğulları. Nero‘nun yaşça büyük olan oğlu Commodus, kendisini tanrı gibi görüyor ve Britanya halkına da sanki onların tanrısıymış gibi davranıyor. Genç evlat Basillius, şehvetli ve zalim bir kişiliğe sahiptir. Colosseum‘daki gladyatörlerin birbirlerini öldürmesi en sevdiği olaydır, Colleseum‘un kanalları içerisinde kölelerden oluşan büyük bir haremi bulunmaktadır.

Boudica: Kral Oswald‘ın kızı, Bariton‘ların hükümdarıdır. İlkeleri olan bir hükümdardır ve halkını korumak adına dünyanın öbür ucuna bile gidebilir. Güçlü ve dayanıklıdır, Roma‘dan nefret eder. Ama bunun için iyi bir nedeni vardır. Roma egemenliği, Boudica ve halkına korkunç işkenceler yapmıştır. Babasına hakaret edilir ve korkunç bir intikam hırsı ile tehdit edilmektedir. Bu olay Boudica‘yı harekete geçirir ve halkını zalimlere karşı ayaklandırır.

Oswald: Britanya’nın hayırsever saf kıralı, Roma‘nın zalim yönetimine karşı bir isyan oluşturur. Kralın saflığından yararlanan Romalılar, vahşice isyancıları bastırır, İngiliz halkı Oswald‘ın şapşallığı yüzünden Roma’nın egemenliğine boyun eğmek zorunda kalır.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Glott: Kuzey barbarların esrarengiz lideri, tam bir canavar olduğu söylenir. Onun hakkında çok az bilgi vardır, şiddeti sever. Hem Roma’ya hemde Britanya’lılara karşı ikili bir savaş düzenleyecektir.

The Spirit Gods: Ölümsüz ruh, Marius‘u izleyen insanlığın rehberi olan bir ruhtur. O bir ölümlü şeklinde gözükür ancak, uhrevi bir aura yayar.

Cry Engine 3 ile geliştirilen Ryse: Son of Rome, bu yılın sonlarına doğru Xbox ONE için çıkması planlanıyor. Detaylar için bizimle kalın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.