Rust ve Garry’s Mod’un yapımcısından Ubisoft’a destek

Rust ve Garry’s Mod’un yapımcısından Ubisoft’a destek

Ubisoft'a destek geldi.

Oyunlarından kadın karakterleri çıkartması yüzünden Ubisoft‘un eleştirilmesi konusuna Garry Newman‘da katıldı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

aveline

Önce Assasin’s Creed Unity sonra da Far Cry 4‘teki oynanabilir kadın karakterlerin iptal edilmesi yüzünden eleştiri oklarının hedefi haline gelen Ubisoft’a destek Rust ve Garry’s Mod’un yapımcısı Garry Newman‘dan geldi.

Twitter mesajları ile konuya dahil olan Newman “oyunlarda daha çok kadın kahraman olsa tabi ki çok güzel olurdu ama bunu yapmayan oyunları dışlamak delilik. Niçin çeşitliliğe karşı olduğumu düşündüğünüzü bilmiyorum, ben bunun dayatılmasına karşıyım” dedi. Twitter üzerinden bir yandan takipçilerinin sorularını cevaplayan bir yandan da konu hakkındaki görüşlerini dile getiren Newman, Ubisoft’un bu konuda yalnız bırakılmasını eleştirirken “onların bu konu yüzünden dışlanmaları ve cinsel ayrımcılığı icat etmişler gibi üzerilerine gidilmesi haksızlık” dedi.

Ubisoft ise konu ile ilgili “Assasin’s Creed faklı kültürlerden ve farklı inançlara sahip bir takım tarafından oluşturuldu. Bu çeşitliliği oyunlarımız ve karakterlerimizle yansıttığımıza inanıyoruz. Assasin’s Creed oyunlarında Aveline, Connor, Adewale ve Altair gibi farklı karakterlerimiz var ve bu çeşitliliği göstermeye devam edeceğiz. Assasin’s Creed Unity’de sizi güçlü kadın karakterle tanıştırmayı umuyoruz” şeklinde resmi bir açıklamada bulundu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.