Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 19.12.2016

Rust'ı geride bırakma zamanı geldi.

rust

Facepunch Studios'un, çok uzun süredir erken erişimde olan, çok oyunculu hayatta kalma oyunu Rust'ı duymuşsunuzdur.

Facepunch Stuidos'un başındaki isim olan Gary Newman, Reddit'te yayınladığı bir mesajda, oyundan sıkılan oyunculara oyunu oynamayı bırakmalarını tavsiye etti.

Newman, oyunun uzun süredir erken erişimde kalması sorununa şu sözlerle değindi, "Kısır bir döngüye girdik. Bir güncelleme yayımlıyoruz, bir ay boyunca çok seviyorsunuz, sonra sıkılıyorsunuz, birkaç ay boyunca şikayet ediyorsunuz, sonra yine bir güncelleme yayımlıyoruz ve aynı şeyler tekrar ediyor."

Peki çözüm?

"Oyundan sıkıldıysanız oynamayı bırakın. Ama kızmadan önce son üç yılda sizden aldığımız 20 doların hakkını verip vermediğimizi bir düşünün."

Newman, bu yaklaşımın biraz küçümseyici olarak algılanabileceğini kabul etse de bu yaklaşımın daha çok "pragmatik" olduğunu savunuyor. "Oyunla ilgileniyorsanız, düzenli bir şekilde oynuyorsanız ve oyundan keyif alıyorsanız, düşüncelerinizi dinlemek isteriz."

Oyunun erken erişiminden çıkması için gereken şey "döngüyü kırması".

"Oyunu bir sonraki aşamaya nasıl taşıyacağımız hakkında iyi bir fikrimiz var ama bu değişiklikler oyunu 1.000 saat oynayıp nefret eden kişiler için işe yaramayacaktır.

Sizce Gary Newman haklı mı? Oyunun ilk çıktığı haline göre bu kadar değişmesini nasıl karşılıyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlara bekliyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.