Rust, erken erişim sürecinden sonunda çıkıyor ve fiyatını arttırıyor

Rust, erken erişim sürecinden sonunda çıkıyor ve fiyatını arttırıyor

Oyunun yapımcısı, hala alfa sürümünde gibi hissetmemizi istiyor.

Oyunların, erken erişim versiyonları etiketiyle çıkış yapmaları, özellikle 2010’lu yıllarda sıklıkla kullanılmaya başlanılan bir yöntem oldu. Erken erişim versiyonları, özellikle bağımsız yapımcıların oyuna olan ilgiyi arttırdıkları, bir çeşit deneme sürümleri olarak adlandırılabilir. Ayrıca oyunlara gelebilecek eleştirilerin önünü kesecek bir yöntem olduğunu da söyleyebiliriz. 4 yılı geçkin bir süredir erken erişim sürecinde olan Rust ise sonunda bu süreci tamamlıyor ama fiyatında değişiklik yaparak.

Rust, erken erişim sürecinden çıkarken fiyatını arttırıyor

2013 senesinin Aralık ayında erken erişim sürecine başlayan Rust, dört yılı geçkin bir süredir oyuncular tarafından oynanıyordu. Açık dünya, hayatta kalma türündeki oyunun 6 milyon civarında kullanıcısının bulunduğunu da hatırlatalım. Oyunun yapımcısının açıklamalarına göre bu dört erken erişim senesini geride bırakan yapım, 8 Şubat 2018 tarihinde, tam sürüm versiyonuna geçecek ama yapımcı biraz temkinli.

Oyunculardan, oyunun tam sürümünü diğer tam sürüm oyunlarla karıştırılmamasını rica eden Rust yapımcısı, oyunun alfa versiyonu gibi düşünülmesini istedi. Oyunu, diğer bitmiş ve ideal sürümlerden ziyade, erken erişime girdiği gibi görülmesini isteyen Rust yapımcısı, geliştirme sürecinin sürdüğünü, verdiği bilgilere ekledi. Rust yapımcısının sözlerinden, sanki erken erişim kalkanını, bir süre daha kullanmaya devam etmek istediğine dair izlenimler ediniliyor. Oyuna gelecek eleştirilerin önü kesilmek isteniyor büyük ihtimalle ama fiyatta yapılacak farklılıkla, erken erişim sürecinin devam ettiğini göstermiyor. Yapılan açıklamalara göre oyunun fiyatı, 19,99 dolardan 34,99 dolara çıkarılacak. Verilen fiyatlara göre de oyuncular, tamamlanmış, en azından az hatalı bir oyun görmek isteyeceklerdir.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın