RollerCoaster Tycoon 3, Steam ve GOG platformlarından kaldırıldı

RollerCoaster Tycoon 3, Steam ve GOG platformlarından kaldırıldı

Bu duruma oyunun lisans haklarının süresinin dolması sebep oldu.

Eğlence parkı simülasyonu denildiğinde akıllara gelen ilk isim olan RollerCoaster Tycoon 3, süresi bilinmeyen bir şekilde satın alınamaz hale geldi. Oyun, süresi dolan lisans hakları sebebiyle Steam ve GOG platformlarının her ikisinden de kaldırıldı. Platformlardan GOG tarafından yapılan açıklamaya göre, bu geçici bir süreç de olabilir.

RollerCoaster Tycoon 3

Oyun platformlarına veda eden ilk oyun bu değil tabii ki, daha önce pek çok oyunun satıştan kaldırıldığına tanık olmuştuk. Eurogamer tarafından paylaşılan habere göre ise, bu durum lisans haklarıyla ilgili bir sorundan kaynaklanıyor. Sorun lisans hakları ile ilgili olduğu için, oyunun farklı bir dağıtımcı ile tekrar satışa sunulması ihtimali de masada.

Oyunun satıştan kalkmasının bir lisans anlaşması sorunu olduğunu bildiren GOG yetkilisi, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Süresi dolan lisans hakları sebebiyle, oyunu şu an için kataloğumuzdan kaldırmamız talep edildi. Yeni dağıtımcı ile iletişim içerisinde olacak ve oyunu en kısa zamanda geri getirebilmek için elimizden geleni yapacağız.” Bizler de oyunun en kısa sürede yeniden oyuncuların deneyimine sunulacağını umuyoruz.

Steam ve GOG platformlarından kaldırılan RollerCoaster Tycoon 3 nasıl bir oyun?

Bir eğlence parkı oluşturma simülasyonu olan RollerCoaster Tycoon 3, istediğiniz neredeyse her şeyi yapmanıza izin veriyor. Kendi hız treninizi bile tasarlayabildiğiniz oyunda, eğlence parkının her noktasını yönetmeniz gerekiyor. Etkinlik alanları kurmak, yeşil alanlar oluşturmak, büfeleri düzenlemek ve daha çok fazlası oyuncunun elinde oluyor. Benzerine kolay kolay rastlamadığımız bir oyun olan RollerCoaster Tycoon 3’ün kısa süre içerisinde yeniden satışa sunulacağını umuyoruz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın