Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 26.12.2016

Batman: Arkham serisinden sonra yeni bir Superman serisi geliyor olabilir!

indir-5

Batman: Arkham serisi ile karşımıza çıkan ve zaman zaman iyi, zaman zaman kötü eleştiriler alan Rocksteady Studios, yeni bir Superman oyunu üzerinde çalışıyor olabilir. En azından sızdırılan bilgiler ve görsel bu yönde.

Reddit forumlarından TheLeakguin isimli kullanıcı, Rocksteady Studios'tan aldığı resmi sitede paylaşarak bombayı patlattı. Stüdyonun bayağı uzun bir süredir bu isimsiz Superman oyununda çalıştıklarını belirten kullanıcı, oyunu her ne kadar geliştirseler de aslında büyük bir problemle karşı karşıya olduklarını da söyledi. TheLeakguin'e göre, stüdyo bir türlü Superman'in oyun içindeki dengesini ayarlayamamış durumda. Filmlerde veya çizgi filmlerde, hatta dizilerde Superman karakteri ortama göre adapte olabiliyor, zaman zaman çok güçlü, zaman zaman inanılmaz zayıf olabiliyordu. Rocksteady ise oyunlarında bu dengeyi bir türlü oturtamamışlar ve kısa sürede oturtacak gibi de gözükmüyorlar. Hatta oyunun böyle bir sebepten ötürü iptal bile edilebileceği düşünülüyor. Bununla birlikte Rocksteady çalışmaya devam ediyor.

Sızdırılan görsel üzerine konuşan TheLeakguin, isimsiz Superman oyununda görselden de anlaşılacağı üzere oyun içerisinde Superman için toplanabilir bir sürü kostüm var. Bu kostümlerin Superman'e kattığı birçok farklı avantaj ve dezavantajı da var. Yine aynı kullanıcıya göre Lex Luthor ve Metallo başta olmak üzere oyunda bir sürü düşman ve bazı tanıdık yüzler var. Peki bu tanıdık yüzler kimler? En basitinden Cyborg Superman, Zod ve Nuclear Man. Superman'in başka bir vücutta can bulma özelliği sayesinde bu tanıdık yüzleri de oynayabilme imkanımız var.

The Game Awards 2016'da tanıtılmak istenen ama yukarıdaki büyük problem nedeniyle tanıtılamayan yeni isimsiz Superman oyunu iptal olmazsa eğer, muhtemelen 2017 yılında tanıtılacaktır. Ayrıca 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de gelecek yeni yapımları ise buradan öğrenebilirsiniz. VG247 Türkiye’yi Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.