Rockstar Games yeni bir oyun duyurusuna hazırlanıyor olabilir!

Rockstar Games yeni bir oyun duyurusuna hazırlanıyor olabilir!

Ayrıca Red Dead Redemption 2 hakkında ilginç gelişmeler de var.

Rockstar Games, geçtiğimiz seneler içerisinde piyasaya çıkarttığı Grand Theft Auto V ile tekrar oldukça büyük bir başarı yakaladı ki Grand Theft Auto V dünya çapında 45 milyondan çok daha fazla sayıda dağıtılma sayısına ulaştı. Grand Theft Auto V’in ertelenen PC sürümünün de piyasaya çıkması ile birlikte bu sayının 50 milyonu geçeceğini düşünen Rockstar Games, bu başarısını büyük bir ihtimalle Grand Theft Auto VI veya Red Dead Redemption’a bir devam oyunu ile devam ettirebilir diye düşünüyoruz. Fakat, görülen o ki işler daha farklı bir şekilde işleyecek.

rockstar_games_character_by_keyholestyle-d3i74dv

Evet, Grand Theft Auto VI veya Red Dead Redemption’a bir devam oyunu oldukça güzel olabilirdi. Kulağa da oldukça mantıklı geliyor fakat Wedbush Securities’te görev alan Michael Pachter bu şekilde düşünmüyor. Rockstar Games’in para ile değil oyuncu beğenisi ile motive olduğunu söyleyen Michael Pachter, Rockstar Games’in duyuracağı bir sonraki oyunun bir devam oyunu olmayacağını, yeni bir seri olacağını söylüyor. Michael Pachter bu konuda, “Red Dead Redemption’a bir devam oyunu geleceğini düşünmüyorum. 2009 senesinde sizlere Rockstar Games’in yeni bir oyun üzerinde çalıştığını söylemiştim. Sanırım söylediğim bu oyun, yeni bir Red Dead Redemption oyunundan önce gelecek. Midnight Club serisine gelecek olan bir devam oyunu da mutlaka Red Dead Redemption’a gelecek bir devam oyunundan önce gelecektir. Hatta Manhunt’ın bir devam oyunu veya Bully’nin bir devam oyunu bile yeni bir Red Dead Redemption oyunundan önce gelebilir.” şeklinde konuştu. Sarkastik bir şekilde konuşan Michael Pachter’ın bu açıklamasında herhalde yeni bir Red Dead Redemption oyununun gelmeyeceğini söylemeye çalıştığını anlamışızdır sanıyorum.

headerimage

Michael Pachter konuşmalarına bu kadarı ile son vermedi ve farklı açıklamalar yapmaya devam etti. Michael Pachter sözlerine, “Rockstar Games, 2001’den beri her sene 1 oyun çıkartıyor. Tabii eğer Grand Theft Auto V’i yeni nesil konsollarda bir oyun olarak sayarsak… (Çünkü ilk Grand Theft Auto V 2013’te eski nesil için çıktı. 2014’te ise yeni nesil konsollar için çıktı.) Eğer Grand Theft Auto V’in yeni nesil sürümünü bir oyun olarak saymazsak ise Rockstar Games 1 puan eksik ile gidiyor demektir. Rockstar Games 1’den fazla proje üzerinde çalışıyor, eğer 2015’te bir Rockstar Games oyunu görürsek şaşırmayacağım.” şeklinde devam etti. Fakat bu kadar açıklama Michael Pachter için yeterli değildi. Bu yüzden Michael Pachter, “Rockstar Games’in Şubat ayında hiçbir oyun duyurmaması oldukça şaşırtıcı oldu benim için. Hatırlarsınız, Grand Theft Auto V eski nesil konsollar için 2011 senesi içerisinde duyurulmuştu ve üzerinden 2 sene sonra piyasaya çıkmıştı. O zamandan, bu zamana kadar da neredeyse 2 sene geçti ve Rockstar Games oldukça sessiz kaldı. Sanıyorum ki Rockstar Games, E3 2015’e kadar da hiçbir oyun (Manhunt 3, yeni bir Midnight Club veya Red Dead Redemption.) duyurmadan sessiz kalmaya devam edecek. Bunun tüm sebebi Rockstar Games’in yeni bir oyun serisi üzerinde çalışması olabilir.” şeklinde devam etti.

header

Michael Pachter’a göre Rockstar Games, E3 2015 konferansından önce kendisi bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlik Nisan veya Mayıs aylarında gerçekleşecek ve bu etkinlik içerisinde Rockstar Games, 2009 senesinden beri geliştirdiği yeni bir oyun duyuracak. Yeni bir oyunun kesinlikle eski bir seri oyunu olmayacağını belirten Michael Pachter, Rockstar Games’in duyuracağı yeni seri oyununun Grand Theft Auto tarzı bir yapıt olacağını da belirtti. Bunun sebebi ise Grand Theft Auto V’in oyuncular tarafından çok fazla beğenilmesi.

Rockstar Games “Bence” Ne Yapacak?

Rockstar Games bu senenin ortalarına kadar, hatta daha fazla bir süre çerçevesi içerisinde Grand Theft Auto V’in PC sürümüne odaklanacaktır. Bu yüzden E3 2015’e kadar Rockstar Games’te bir hareketlilik olacağını sanmıyorum. Eğer Michael Pachter’ın dediği gibi yeni bir oyun gelecek ise bu oyunun Grand Theft Auto tarzında olacağını da sanmıyorum. Çünkü Rockstar Games birbirine benzer oyunlar çıkartacak bir firma değil. Tabii ki açık dünya olabilir, sıkı bir senaryo veya silahlar da olabilir bu yeni oyunun içerisinde fakat kesinlikle Grand Theft Auto serisindeki gibi Amerikan kültürüne veya başka bir kültüre odaklanan bir oyun görmeyeceğiz.

Geçtiğimiz sene E3 2014’e Rockstar Games, Grand Theft Auto V’in yeni nesil ve PC sürümünü duyurarak büyük bir bomba etkisi yaratmıştı. E3 2015’te de kesinlikle bir Rockstar Games bombası göreceğiz ve bu bomba büyük bir ihtimalle yeni bir Red Dead veya Red Dead Redemption oyunu olacaktır.

Sizler de yorum bölümünde mutlaka kendi görüşlerinizi belirtin!

Yorumlar (1)

Bir Cevap Yazın

  1. can dedi ki:

    ben artık gta 5 ve serisi veya savaş oyunu koyulamamasını önerirdim çünkü bu oyun severek ve isteyerek beklensede herkez bu oyunlara artık kıl oluyor bence artık savaş kategorisine oyun çıkmasın gta oyuncularının yarısı bu oyuna sinirlenip ya ipad ve xbox ,tv ye sinirlenip siliyor yada siniri tepesine çıkıyor yada ipad xbox veya pc ye vurup kırıyor yada sosyal hayattına yansıyor ben bu oyunu çok oynadım ama bu oyun yüzünden ipad ve xbox kırdım ve 200 lira olmak üzere hergün online para aldım ve online oynamak çok bağımlılık oluyor 6 ay sonra oyunların hepsini sildim bence gelecek oyunun montajı türkiyede yapılmalı yada gümrükten para olarak aynı geçmesi ve oyununda ucuz ama savaş kategorisinde olmaması herkes için daha mutlu bir hayat olacaktır