Artık tüm Rockstar Games oyunlarında mikro ödeme olacak

Artık tüm Rockstar Games oyunlarında mikro ödeme olacak

Grand Theft Auto VI, Agent, Red Dead Redemption 2...

Bünyesinde Rockstar Games ve 2K Games gibi video oyunu geliştiricilerini bulunduran Take-Two Interactive, geçen hafta içerisinde gerçekleştirdiği bir finans toplantısında mikro ödemelerden bahsetti. Take-Two Interactive şirketinin CEO koltuğunda oturan Strauss Zelnick’e göre bundan sonra çıkacak olan tüm Take-Two Interactive oyunlarında mikro ödemeler bulunacak. Yani, isterseniz 2K Games ekibinden WWE 2K19 oynayın, isterseniz de Rockstar Games ekibinden Red Dead Redemption 2 oynayın, kesinlikle mikro ödemeler göreceksiniz. Bu mikro ödemeler, oyun tekli oyunculu olsa bile oyuna eklenecek. Yani, mikro ödemeler görmek için illa oyunun çevrim içi özelliklere sahip olması gerekmeyecek. En azından Take-Two Interactive öyle diyor.

Artık tüm Rockstar Games oyunlarında mikro ödeme olacak

Take-Two Interactive patronu, “Daha önce, müşterilerimizin her video oyunumuz içerisinde harcama yapmalarını istediğimizi söylemiştik. Bu her zaman çevrim içi bir model ile sunulmayabilir, her zaman bir para birimi olarak oyuncuların karşısına çıkmayabilir. Fakat yine de her oyunumuzda, oyuncuların etkiletişime geçebileceği mikro ödeme yöntemleri olacak. Son birkaç senede öğrendiğimiz şeylerden bir tanesi de bu güçlü dünyada, güçlü imkanlar yaratmak. Oyuncuların, oyunumuza geri dönmesini sağlamak istiyoruz ve oyuncular bu geri dönüşünü, oyun içerisinde para harcayarak yapabilmeli.” dedi bu konu hakkında.

Tekli oyuncu temelli video oyunlarında ne gibi bir mikro ödeme yöntemi göreceğiz, şu an tahmin etmek biraz zor ama çevrim içi oyunlardaki mikro ödemeler zaten ortada. Parayı veren ya daha güçlü oluyor, ya da daha güzel görünüyor. Her iki şekilde de 60 dolarlık bir oyuna ekstra para harcamayan oyuncu kaybediyor. Bu arada bizler de bu açıklamalar ile birlikte herhangi bir Take-Two Interactive oyununun tam puan alamayacağını görmüş olduk. En azından sadece bizim tarafımızdan. Çünkü mikro ödemeler ve ganimet kutuları gibi ögelere kesinlikle sıcak bakmıyoruz. Özellikle bu mikro ödemelerin bulunduğu oyun tam bir video oyunu fiyatına, 60 Dolar, satılıyorsa.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın