Rockstar Games, Grand Theft Auto: Vice City yüzünden mahkemelik oldu

Rockstar Games, Grand Theft Auto: Vice City yüzünden mahkemelik oldu

Ayrıca Rockstar Games, Grand Theft Auto: Vice City ile alakalı bu duruma bir de cevap verdi.

Eğer Grand Theft Auto: Vice City oynadıysanız, mutlaka hatırlarsınız, oyun içerisinde bir falcı vardı. Oyun içerisindeki rolü dev gibi değildi fakat hemen unutulacak bir karakter de değildi. İşte bu karakter, gerçek hayattaki TV karakteri olan Miss Cleo’ya benzetildi. Miss Cleo haklarına sahip olan Psychic Readers Network şirketi ise hemen Rockstar Games ekibini mahkemeye verdi. Dilerseniz hemen aşağıdan bu iki karakter arasındaki benzerliği de görebilirsiniz.

Rockstar Games, Grand Theft Auto: Vice City yüzünden mahkemelik oldu

Psychic Readers Network ekibinden gelen açıklamaya göre, kendileri Miss Cleo karakteri için bu güne kadar 100 milyon dolardan daha fazlasını harcadı. Rockstar Games ise bu karakter ile 500 milyon dolardan fazlasını kazandı. Tabii Psychic Readers Network cephesinden gelen iddialar bu kadarı ile de kalmadı. Psychic Readers Network ekibine göre Rockstar Games, bahsi geçen Grand Theft Auto: Vice City karakteri için, gerçek hayatta Miss Cleo karakterini canlandıran Youree Harris’i tutmuştu. Öyle ki, geçen sene Youree Harris kanserden olayı vefat etti. Yani kendisini bu mahkemede göremeyeceğiz.

İşin ilginç yanı ise, Grand Theft Auto: Vice City içerisindeki karakterin neredeyse 15 yıllık olması. Fakat Psychic Readers Network, Rockstar Games ekibinin bugünlerde bile Grand Theft Auto: Vice City üzerinden para kazandığını iddia ederek şirketi mahkemeye verdiğini belirtti. Rockstar Games ise bu konuda bir açıklama yaparak, durumun oldukça saçma olduğunu belirtti. Yine de Rockstar Games, kendi haklarını savunmaya devam edeceklerini açıkladı. Yani bu mahkeme, tahmin edilenden biraz daha uzun sürebilir.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha eski ama güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer bu oyunları oynayacak bir TV arıyorsanız, en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımız sizleri bekliyor. Eğer PC üzerinde oyun oynuyorsanız, PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası yazımız da var.

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın