Menü
https://leadergamer.com.tr/star-trek-online-12-sezon-konsollarda/

Rocket League

Yapımcı Psyonix
Dağıtımcı Psyonix
Tür
Çıkış Tarihi 7 Temmuz 2015
Rocket League 19 Nisan 2017 14:08

Rocket League artık 30 milyon oyuncuya sahip

Rocket League, başarılı hayatına devam ediyor.


Rocket League geliştirici ekibi olan Psyonix, Twitter üzerinden yaptığı yeni bir açıklama ile oyunlarının artık 30 milyon oyuncuya sahip olduğunu duyurdu. Twitter üzerinden paylaşılan bu kutlama mesajına hemen aşağıdan sizler de göz atabileceksiniz fakat öncelikle küçük bir not düşelim. Bu 30 milyon rakamı içerisinde, PlayStation Plus sayesinde oyuna ücretsiz sahip olan oyuncular, ikiye bölünmüş ekran ile oyunu oynayan oyuncular, ücretsiz Steam hafta sonu etkinliklerinde bu oyuna sahip olmuş olan oyuncular da bulunuyor. Yani oyun, 30 milyon kullanıcıya sahip diye, 30 milyon satmış diyemeyiz.

Geçen ay 29 milyon oyuncuya sahip olan Rocket League hakkında en son, “Geçtiğimiz 2016 yılının Temmuz ayında raflarda yerini almaya başlayan Rocket League kısa süre içerisinde büyük bir başarıya imza attı. Oyun, 505 Games yani Stardew Valley ve Terraria gibi oyunların perakende sürümlerini oyunculara sunan şirketin imzasıyla raflarda bulunuyor. Psyonix’den yapılan açıklamaya göre, oyunun fiziksel sürümü 1 milyon satış barajını aştı ve ilerlemeye de devam ediyor. Steam üzerinden 9.5 milyon kopyadan fazla satış yapmış olan oyunun bir hayli başarılı olduğunu söyleyebiliriz.” demiştik.

Rocket League artık 30 milyon oyuncuya sahip

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Kaan GEZER Editör