Rocket League, 1 milyondan daha fazla fiziksel kopya sattı

Rocket League, 1 milyondan daha fazla fiziksel kopya sattı

Psyonix, gerçekten büyük bir başarıya imza attı.

Daha önce görülmemiş, ilginç ve kendine çeken yapısı ile oyuncuları ekranların başına bağlamayı başaran Rocket League her geçen gün gelişiyor ve yenileniyor. Yepyeni oyun modlarıyla oyunu dinamik tutmayı başaran geliştirici Psyonix, Nintendo Switch için bile kapıları kapamıyor ve oyuncuların tepkisini bekliyor. Bütün bu yenilikçi ve oyuncu dostu politikalar geliştiriciler için sonuç vermiş gibi görünüyor. Oyunun toplam 1 milyondan daha fazla fiziksel kopya sattığı açıklandı.

Rocket League

Geçtiğimiz 2016 yılının Temmuz ayında raflarda yerini almaya başlayan Rocket League kısa süre içerisinde büyük bir başarıya imza attı. Oyun, 505 Games yani Stardew Valley ve Terraria gibi oyunların perakende sürümlerini oyunculara sunan şirketin imzasıyla raflarda bulunuyor. Psyonix’den yapılan açıklamaya göre, oyunun fiziksel sürümü 1 milyon satış barajını aştı ve ilerlemeye de devam ediyor. Steam üzerinden 9.5 milyon kopyadan fazla satış yapmış olan oyunun bir hayli başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Sizlere en son Rocket League hakkında bir haber sunduğumuzda, oyun ile Nintendo Switch arasındaki ilişkiden bahsetmiştik. Bu haberimizde, “Psyonix’in öne çıkan isimlerinden biri olan Jeremy Dunham, IGN ile gerçekleştirdiği konuşma esnasında, ‘Biz, teknik gereksinimlerin ne olduğunu görmeyi bekliyoruz. Biz, ne gibi bir topluluk beklentisinin olduğunu görmeyi bekliyoruz. Bir bütün olarak topluluğa nasıl bir faydası olur, bunu görmeyi bekliyoruz. Bu yüzden, hala değerlendirme aşamasındayız. Gerçekleşmeyeceğini söylemek için kesinlikle çok erken, aynı zamanda gerçekleşeceğini söylemek için de çok erken.’dedi.” demiştik. Hatırlatalım istedik.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, en iyi Xbox One oyunları listemize ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın