Rise of the Tomb Raider, PlayStation 4’e yepyeni ek içeriklerle geliyor!

Rise of the Tomb Raider, PlayStation 4’e yepyeni ek içeriklerle geliyor!

PlayStation VR desteği, ek senaryo bölümleri ve çok daha fazlası.

Square Enix geçtiğimiz saatlerde yaptığı resmi bir açıklama ile birlikte Rise of the Tomb Raider’ın PlayStation 4 sürümünü detaylandırdı. Oyun, PlayStation 4’e “Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration” başlığı ile çıkacak ve oyunculara birçok ek içerik sunacak. 11 Ekim 2016 tarihinde Sony’nin yeni nesil konsolu için piyasaya çıkacak yeni Tomb Raider oyunu, içerisinde PlayStation VR desteği bile bulunduracak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PS4_BOB_Endurance_tif_jpgcopy

Yukarıdan PlayStation 4 sürümünün görselini görebileceğiniz Rise of the Tomb Raider, bu sürümü içerisinde Blood Ties isimli, PlayStation VR desteği de verebilen bir senaryo bölümü bulunduracak. Bunun haricinde oyun içerisinde yeni eşli oyuncu destekli Endurance modu bulunacak. Oyun için daha önce çıkmış olan tüm ek içerikler, ek paketler zaten PlayStation diskinin içerisinde bulunacak. Bunların haricinde ekstra kıyafetler, silahlar ve Expedition kartları bulunacak.

PS4_BOB_Manor_tif_jpgcopy

PlayStation 4 için ilk çıkacak olan Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, içerisinde bulunan tüm ek içerikler ile, PlayStation VR özelliği hariç tabii ki, PC ve Xbox One platformu için de çıkacak. Sezonluk Bilet bulunmayacak olan oyunun PlayStation 4 sürümünde bulunacak tüm içerikler, PC ve Xbox One oyuncuları için ücretsiz olarak çıkacak. Xbox 360 için ise herhangi bir plan bulunmamakta.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PS4_BOB_Explore_tif_jpgcopy

Square Enix cephesinden gelen detaylı açıklamada ise firma, “Blood Ties, oyuncuların oynayacağı çok özel bir senaryo modu. Bu senaryo modunda öncelikle oyuncular Croft Manor’u keşfedecek, ardından ise zombilere karşı korumaya başlayacak. Zombilere karşı korunan bölümün adı ise Lara’s Nightmare olacak.” şeklinde cümleler kurdu. Ayrıca yapılan açıklamalara göre zombilere karşı hayatta kalmaya çalışacağımız oyun modu, tekrar tekrar oynanabilir bir mod olacak.

PS4_BOB_Combat_tif_jpgcopy

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yapılan açıklamaların devamına göre, yeni Endurance modu Tomb Raider serisinde bir ilk olacak. Eşli oyuncu desteği ile gelecek olan bu modda, oyuncular hayatta kalmaya çalışacak. Hem açlık, susuzluk gibi doğal şartlar oyuncuları zorlayacakken, düşmanlarımızdan da korunmamız gerekecek. Ayrıca bu oyun modunda iki oyuncunun da iş birliği içerisinde çalışması oldukça önemli olacak. Endurance modunda bir global sıralama listesi de olacak ve böylece oyuncular, hangi oyuncuların, ne kadar uzun süre hayatta kaldığını rahatlıkla görebilecek.

Classic_Lara_tif_jpgcopy

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration içerisinde bulunan ek kıyafetler ve silahlar da Nixxes Software isimli firmanın çalışması. Tomb Raider III oyunundan hatırlayacağımız Hailstorm silahı, oyun içerisinde bulunacakken, Lara Croft’un soğuk havalarda giydiği bir kıyafetin de yenilenmiş sürümü ile karşılaşacağız. Ayrıca Rise of the Tomb Raider’ı 5 klasik Lara Croft karakter modeli ile oynayabileceğiz ki bu modellerden bir tanesini hemen yukarıdaki görselden görebiliyorsunuz.

PS4_ROTTR_Infographic_Layered

Eğer Rise of the Romb Raider’ın en yüksek zorluk seviyesi, sizlere çok kolay geldiyse; geliştirici firma sesinizi duymuş efendim. Çünkü oyunun PlayStation 4 sürümü ile birlikte Extreme Survivor zorluk seviyesi oyuna eklenecek. Oyundaki otomatik kayıt noktalarının kaldırıldığı bu zorluk modunda, oyunumuzu kayıt edebilmenin tek yolu kamp ateşleri olacak. Tüm bunların haricinde oyun için daha önce çıkmış olan tüm ek paketler de oyunun PlayStation 4 sürümü içerisinde olacak. Bu ek paketler, Baba Yaga: The Temple of the Witch ve Cold Darkness Awakened senaryo görevleri, 12 ek paket kıyafeti, 7 ek paket silahı, 35’ten fazla Expedition kartı ve çok daha fazlası olacak.

ROTTR_CEBeautyShotFIN-2

Peki, oyunun fiyatı ne olacak? Bu sorumuzun cevabını da oyunun resmi ön sipariş sayfası vermekte. Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration kutulu kopyası ile şu sıralar ön siparişe açılmış durumda ve fiyatı 60 dolar. Oyunun kutulu sürümünde olan ekstra ögeleri de hemen yukarıdaki görsellerimizden zaten görebilirsiniz. Oyunun kutulu sürümü, ekstra içerikler ile 60 dolarken, dijital sürümünün fiyatı ise henüz bilinmiyor fakat biz yine 60 dolar olacağını tahmin ediyoruz efendim. Son olarak, oyunun kapak tasarımına da hemen aşağıdan göz atabilirsiniz. Bize soracak olursanız, bu kapak tasarımı bir harika!

ROTTR_PS4-front

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.