Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 28.07.2018

League of Legends, 27 Ekim 2009’dan beri kendini her daim geliştirmeye devam ediyor. Sihirdar Vadisi değişikliği, dengelemeler, yeni oynanış mekanikleri derken Riot Games sadece League of Legends ile uğraşır oldu. Bunun da meyvelerini yemiyor değil. Hem elektronik spor arenasında hem de oyun piyasasında en güçlü MOBA’lardan biri oldu. Devasa oyuncu sayısı ve oyun içerisinde gerçek parayla satın alınabilir kostümler ile birlikte Riot Games, pek memnun olacak ki League of Legends MMO açıklamasıyla isimlerinin sonundaki oyunlar ibaresinin hakkını veremiyor.

Riot Games, League of Legends MMO oyunu ümitlerini yerle bir etti

Riot Games, League of Legends MMO oyunu ümitlerini yerle bir etti

İlk on senesini devirmeye hazırlanan oyun her zaman olduğu gibi yine çok aktif. Son zamanlarda League of Legends evrenini ve hikayelerini düzenlemek için Runeterra ismindeki dünyasının haritası üzerinde yeniden çalıştı. Estetik olarak eskisine nazaran çok daha güzel görünen Runeterra, ayrıca birbirlerinden destansı hikayelere ev sahipliği yapıyor. İşte League of Legends MMO hakkındaki tutumlar da bu haritanın gün yüzüne çıkmasıyla birlikte patlak veriyor.

Oyuncular, Riot Games’ın yeni bir oyun yapmak ve ortaya çıkarmak istediklerini yayımlanan resmi blog yazılarından zaten biliyor. Çoğu oyuncu, halihazırda evreni bu kadar genişlemiş ve geliştirilmiş Runeterra topraklarında geçen bir MMO oyununa oldukça sıcak bakıyor. Demacia, Noxus, Piltover ve Zaun, Shurima gibi hem sayısı oldukça çok hem de birbirlerine zıt ülkeler eşliğinde MOBA’dan da tanıdığımız şampiyonları orada görmek gerçekten de keyifli olabilirdi.

Kendinizin geliştirdiği karakteriniz ile Garen ya da Jarvan IV’dan görev almak, raid modu olarak dostlarınızla birlikte Baron Nashor kesmek ya da PvP arenasında büyülerinizi konuşturmak kulağa her ne kadar güzel gelse de Riot Games, bu konuda biraz çekinceli. Yeni haritanın yayınlanması ile birlikte şirketin kurucu ortağı Marc Merrill, “MMO yapmalı mıyız? Evet ya da hayır?” diye bir Twitter gönderisi paylaştı.

Haberler ilk aşamada kulağa acayip iyi gelse de oyunun Reddit sayfasında başka bir Riot çalışanı olaya müdahele etti. Riot Games Kuzey Amerika bölgesi topluluktan sorumlu isim Justin Kranzl, “O Twitter gönderisi o kadar da ciddiye alınacak bir şey değil.” diyerek resmen umutları yok etti. En üst seviye Bilgewater kılıcı ve 20 kişilik klan Noxus klan üyeleri eşliğinde Cho’Gath raidi yapmak ise başka bahara kaldı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.