Avatar
Yazar: Ahmet Can Bayrak, Editör Yazım tarihi: 04.05.2021

Riot Games toksik davranışlarla mücadele etmek için Valorant sesli sohbetini kaydetme planını duyurdu. Riot Games web sitesindeki bir gönderide rahatsız edici davranışlar için bir rapor gönderildiğinde sesli iletişimlerin kaydedilmesine ve değerlendirilmesine izin verilmesi için gizlilik bildirimini güncellediğini söyledi. Böylece oyundaki toksik oyunculara oyun içerisinde yaptırımlar kolayca uygulanabilecek ve oyun deneyimini daha iyi hale getirecek.

Riot Games Valorant sesli iletişimlerini ne zaman kaydedebilecek?

Riot Games oyuncuları aktif olarak dinlemeyeceği konusunda uyardı. Riot Games, “Ses kayıtlarını yalnızca rahatsız edici ses davranışı bildirildiğinde dinleyecek ve inceleyeceğiz.” dedi. Ayrıca oyuncuların sesli sohbetlerinin kayda alınacağını ve bunu istemeyen oyuncuların sesli sohbeti kullanmamalarını önerdi. Gizlilik politikası konusunda oyuncuların endişelerini gören Riot Games, "Yalnızca gerekli olduğu sürece bu verilere erişeceğiz ve bizzat kendi verimizmiş gibi koruyacağız." diyerek güven sağladı.

Valorant sistem gereksinimleri

Valorant isim değiştirme

Ayrıca Riot Games, "Ses verilerini toplamanın birçoğunuz için bir endişe verici olduğunu biliyoruz. Kendi verilerimiz de bir başkasında olsaydı ve işlenseydi rahatsız olacağımızdan sizin verilerinize de aynı hassasiyeti göstererek gizliliğinizi koruyacağımızdan emin olabilirsiniz. Eğer sesli sohbetinizin kaydedilmemesini tercih ederseniz sesli sohbeti kapatabilirsiniz. Oyunlarımızı oynayan herkes için daha iyi hale getirmeye kararlıyız. Bu genel olarak rahatsız edici davranışlarla mücadele etmeye yönelik attığımız başka bir adımdır." cümlelerine yer verdi.

Oyuncuların toksik davranışlarına karşı böyle bir önlem alma gereği duyan Riot Games bu şekilde bir önlem alarak oyun deneyimini iyileştirmeye çalışacak. Riot Games'in aldığı bu önlemler sayesinde Valorant'ta oyun içi sesli iletişimde rahatsız olduğunuz durumlar daha çabuk çözüme kavuşacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.