Revelations’da Yaşlı Bir Ezio Göreceğiz

Revelations’da Yaşlı Bir Ezio Göreceğiz

Zaman akıyor – Ezio Auditore için bile. Assassin’s Creed serisinin 4. ana oyunu olacak olan Revelations’da yine İtalyan suikastçı olarak oynayacaksınız ama biraz daha değişik bir haliyle.

Game Informer dergisinin son sayısında son birkaç oyunun karakterinin artık 50’sine merdiven dayadığı söyleniyor. Günümüz standartlarına göre hayatımızın baharı(!) sayılsa da, 500 yıl önce artık “ölü adam” gözüyle bakılan birisi oluyorsunuz.

Tabii ki Ezio hala ayakta ve aktif olacak, duvarlara tırmanıp engellerin üzerinden atlayacak. Ama ne yalan söyleyelim, bizce yaşlılığın bir suikastçıyı nasıl etkilediğini görmek güzel olacaktır.

Yeni mekanımız biricik İstanbul’da Ezio dedemizin işini kolaylaştıracak halat sistemi, el yapımı bombalar ve gelişmiş kartal görüşü özelliği var(yaşlandıkça daha iyi gören tek insan Ezio’dur herhalde =).

Daha büyük bir değişiklik olarak da klasik yan görevlerin kaldırılması ve onun yerine rastgele olayların başımıza gelmesi.

Oyun PC, PS3 ve 360 için geliştiriliyor. Kesin çıkış tarihi yok ama kasım ayı denildi. Tabii yine PC ertelenebilir, hazırlıklı olun.

Yorumlar (7)

Bir Cevap Yazın

 1. myphetos dedi ki:

  Oyunu Türkler yapsaydı saçları beyazlardı bunun siyahlaşmış

 2. Shadlerss dedi ki:

  Ezio dedeeemm dedeeem !

 3. aykutaltinoz dedi ki:

  Mekan ve zaman Türk oyuncuların dikkatini çekecek gibi görünüyor. Ancak zaman farklılığına göre Ezio beraberinde mantık hataları içeren bir oyun taşımaz umarım…

 4. yakubum dedi ki:

  ondan ziyade inşallah türk kültürünü doğru yansıtır ..

 5. Ahmet Muradoğlu dedi ki:

  Brotherhood la bi bağlantısı olacak mı ?
  Çünkü daha Brotherhood a başlamadım o.O

 6. kinghrothgar dedi ki:

  Desenize açmayın dedeler :D Keşke konsola yapmasalardı. PC’ye daha erken çıkardı :D