Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Talha Şahin, Editör Yazım tarihi: 05.04.2019

Apex Legends, 4 Şubat 2019 tarihinde çıkışını yaptığında milyonlarca oyuncuyu bilgisayar başına toplamış ve kendisine hayran bırakmıştı. Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve EA tarafından dağıtılan yapım, PUBG, Fortnite gibi türünün devlerine rakip olmuştu. Oyunun çıkışından 2 ay sonra, yapımcı 1.1 güncellemesini oyuncularla paylaştı. Birçok yeniliğin geldiği bu güncelleme, daha çok teknik anlamda bir iyileştirme. Oyundan atma, donma, hiçbir hata vermeden kapanma gibi teknik hatalara panzehir olması beklenen güncelleme, aynı zamanda hesap sıfırlanma gibi büyük bir hataya neden oldu ancak çalışmalar neticesinde neyse ki çözüme ulaşıldı.

Respawn Entertainment 1.1 güncellemesi, Apex Legends oyuncularının karşısına hesap sıfırlanma sorunu ile çıktı

Apex Legends oyuncuları güncellemeyi indirdikten sonra, oyun içi satın alımlar yapmış ve ardından hesap sıfırlanma sorunu ile karşılaşmıştı. Güncellemenin yayımlanmasından 1 saat sonra Respawn Entertainment, neler olup bittiğini anladı ve oyun içi satın alım yapmamamız konusunda bizi uyardı. Daha sonra hesap sıfırlanma sorununu çözdüğünü açıklayan Respawn Entertainment, yüreklere su serpti.

Respawn Entertainment yaptığı açıklamaya göre, güncelleme sonrasında oyuncular bir başka sunucuya aktarılmış. İlerlemeleri ise eski sunucuda kalmış, bu yüzden de tüm ilerlemeler sıfırlanmış olarak görünüyormuş. Durum fark edildikten sonra tüm sunucular geçici olarak kapatıldı ve oyuncuların kendi sunucu adreslerine taşındı. Böylelikle, Apex Legends hesap sıfırlanma sorunu giderilmiş oldu. Eğer siz de bu sorunla karşılaştıysanız, oyuna girdiğinizde eski ilerlemenizin yerinde durduğunu göreceksiniz. Güncelleme etkin kaldığı süreçte yapılan alışverişler geri alınacak ve oyuncuların hesaplarına yansımayacak.

1.1 güncellemesinde ise en çok dikkat çeken yenilik, Son Kadro. Son Kadro, son oynadığınız karşılaşmadaki ekip arkadaşlarınız ile, tekrar yeni bir oyuna girebilirsiniz demek. Oldukça güzel bir yenilik. Giriş ekranında çalan müziği sessize alabilirsiniz. Bir başka oyuncuyu rapor etmek istediğinizde seçenekler arasından hileyi işaretleyebilirsiniz. Bunların yanında CPU hataları aldığımızda bilgilendirici bir yazı ile karşılaşacağız ve bunlara ek olarak büyüklü küçüklü birçok hata giderildi. Oyun, an itibari ile sorunsuz bir şekilde çalışmakta gibi görünüyor fakat elbette ufak tefek de olsa hatalarla karşılaşmak mümkün. Zamanla, bu tarz küçük hatalara da çözüm getirilecektir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.