Resmi olmayan kaynaklardan indirilen Pokémon GO yüzünden hesaplar banlandı!

Resmi olmayan kaynaklardan indirilen Pokémon GO yüzünden hesaplar banlandı!

Eğer sizler oyunu APK olarak indirdiyseniz, hesaplarınız silinebilir.

Pokémon GO an itibari ile sadece Avustralya, Almanya, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde çıkmış durumda fakat diğer ülkelerin oyuncuları resmi olmayan yollar ile Pokémon GO oynayabiliyor. Android için APK dosyasını indiren oyuncular, iOS için ise App Store ülkelerini değiştirerek oyunu oynuyor. Peki, sunucu problemleri yüzünden diğer ülkelere henüz sunulmayan bir oyunu, o sunulmayan ülkelerden oynarsanız, cezasız kalacağınızı mı sandınız? Kanada’da bulunan oyuncuların hesapları banlanmaya başladı bile bu sebepten ötürü.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

bfd476fe-b8de-4f78-bb05-89d5b478130a

Kanadalı Pokémon GO oyuncularından gelen bazı raporlara göre, oyunu APK yolu ile indiren veya iOS platformu için App Store harici bir platformdan indiren oyuncuların hesapları banlanmış durumda. Bu oyuncular, oyunun sunucularından sonsuza dek banlanıp, banlanmadığını şu an bilemiyorlar fakat kesin olan tek şey, şu an oyunu oynayamadıkları. Bu durumda Kanadalı oyuncuların yapması gereken tek şey, oyunun resmi olarak ülkelerinde piyasaya sürülmesini beklemek ve zamanı geldiğinde tekrar giriş yapmayı denemek. Belki oyunun geliştiricileri, bu oyuncuları affetmiş olabilir.

Peki, sizlerde böyle bir sorun oldu mu hiç? Henüz sadece Kanada’dan ban haberleri alsak da, yakında başka ülkelere de sıçrayabilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.