Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 04.03.2021

Resident Evil Village veya Resident Evil 8, Capcom tarafından gelecek olan birinci şahıs hayatta kalma korku oyunu olacak. İlginç bir bilgi verelim. Bu oyun, Residen Evil serisindeki 26. oyun olacak. Ayrıca, Resident Evil Dead Aim’i saymazsanız, seri içerisinde tüm oyun boyunca birinci şahıs kamera açısını kullanan ikinci oyun olacak. Yapımcılara göre Ethan Winters’ın hikayesi boyunca birçok sürpriz bizi bekliyor. Yani, bu da demek oluyor ki, Resident Evil Village içerisinde bol miktarda korku ögesi bizleri bekliyor.

Resident Evil Village hikayesi boyunca çok sayıda korku ögesi karşımıza çıkacak

Yönetmen Morimasa Sato, başlangıçta, şu anda kullandıkları birinci şahıs perspektifi yerine üçüncü şahıs perspektifi eklemeyi düşündüklerini de söyledi. Ancak, ona göre birinci şahıs bakış açısı, Ethan Winters’ın korkusunu ve çaresizliğini daha iyi ifade ediyormuş. Açıklamalarına, ekibinin düşünlerini söyleyerek devam eden yönetmen, “Ekip içinde başlangıçta üçüncü şahıs bakış açısı ile farklı bir savaş tecrübesi yaşatabileceğimizi söyleyen bazı görüşler vardı, ancak birinci şahıs bakış açısının kişisel korku ve çaresizliği ifade etmemize daha çok olanak verdiğine inanıyorum.” dedi.

Bildiğiniz üzere, Resident Evil serisinin odağı her zaman için korku veya gerilim oldu. Hatta, bazen her ikisi birden oldu. Yönetmen Morimasa Sato’ya göre şu ana kadar oyunun içindeki korku ögelerinden hiçbir şey görmedik. Resident Evil Village hikayesi boyunca göreceğimiz çok daha korkunç ve vahşet dolu sahnelerin olduğunu da ekledi kendisi. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan son tanıtım videosunu, hemen alt kısımdan izleyebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.