Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.01.2021

Resident Evil Showcase dijital programı esnasında Capcom tarafından Resident Evil serisinin 8. oyunu Resident Evil Village hakkında önemli bilgiler verildi. Verilen bilgiler arasında en önemlisi ise, Resident Evil Village çıkış tarihi oldu. Elbette sadece Resident Evil Village’ın çıkış tarihi ile ilgili bilgi verilmedi. Aynı zamanda, oyunun önemli başka bilgileri de paylaşıldı.

Resident Evil Village çıkış tarihi 7 Mayıs 2021

Verilen bilgilere göre Resident Evil Village’ın çıkış tarihi 7 Mayıs 2021. Hikaye olarak da, ilk olarak Resident Evil 7’de başlayan Ethan Winters’ın hikayesine devam ediyor. Kahramanı Ethan artık “Dük” adlı bir tüccar ile eşya alıp satabilecek, üretim için tarifler satın alabilecek ve silahları özelleştirebilecek. Bu, biraz da Resident Evil 4 ile hafızamıza kazınan tüccar mekaniğini anımsatıyor. Oyun boyunca bulunan malzemeleri kullanarak, köyün dehşetinden kurtulmak için gereken paha biçilmez sarf malzemelerini üretebileceğiz. Bu malzemelerin kullanılması, serinin hayranlarının aşina olabileceği alan yönetimine dayalı revize edilmiş bir envanter sistemi ile daha stratejik planlama da içerecek.

Ethan, kendisini amansızca takip eden hızlı hareket eden yaratıklar ve Leydi Dimitrescu’nun böcek sürülerine dönüşebilen gizemli kızları gibi birçok tehdit ile karşı karşıya gelecek. Oyunun farklı rakipleri kendi kendine özgü saldırı yöntemlerine sahip olacak, bu nedenle oyuncuların hayatta kalmak için ne zaman saldıracaklarına, ne zaman korunacaklarına veya kaçacaklarına dair hızlı kararlar alarak stratejilerini uyarlamaları gerekecek. Ethan’ın cephaneliğinde düşmanlardan uzaklaşmak ve bir sonraki hamlesine karar verebilmek için ona zaman kazandıracak yeni bir hareketi var.

An itibari ile PlayStation 5 sahipleri, Maiden demosuyla Resident Evil Village’dan kale bölgesine göz atabilir. Bu bağımsız deneyim ayrı, ancak ana oyunda bekleyen çarpıcı görselleri ve 3D Sesi sergiliyor. Maiden olarak, oyuncuların bu gerilim dolu demoda kaçmak için yalnızca zekalarına güvenmeleri gerekecek, çünkü savaşamayacak veya kendilerini savunamayacaklar. Tüm platformlar için ayrı bir yeni demo, bu baharda daha sonra sunulacak.

Resident Evil serisinin Mart 2021’de başlayacak 25. yıldönümünü kutlayan Capcom, Resident Evil Village’ın Resident Evil Re: Verse adlı ücretsiz bir çok oyunculu deneyime erişimin PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye dahil edileceğini duyurdu. PlayStation 5 ve Xbox Series X | S oyuncuları, geriye dönük uyumluluk aracılığıyla oyuna erişebilir. Hayranlara verilen bu teşekkür bonusu, çizgi roman tarzı görseller içeriyor ve popüler Resident Evil karakterlerini, ikonik Resident Evil konumlarında dört ila altı oyunculu ölüm maçı savaşlarında birbirlerine karşı getiriyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.