avatar
Yazar: Aslı Hürüze Arı, Editör Yazım tarihi: 28.05.2021

7 Mayıs 2021’de piyasaya sürülen Resident Evil Village oyununa tüm oyuncular tarafından ilgi çok fazla. Çok kısa bir sürede çok fazla satın alımı gerçekleştirildi. Capcom, geçtiğimiz hafta oyunun şimdiye kadar 3 milyon kadar satıldığını onayladı. Onaylanma tarihinden itibaren Resident Evil Village, 1 milyon satışı daha gerçekleşerek toplam dünya çapında 4 milyondan fazla satış yapmış oldu. Capcom, Resident Evil 7, Resident Evil 2 Remake ve Monster Hunter World gibi çıkan diğer oyunları gibi Resident Evil Village’ın da çok ilgi görmesinden, inanılmaz derecede mutlu olduklarını ve şirket için çok iyi gittiğini söyledi.

Resident Evil Village kısa sürede 4 milyon satış yapmayı başardı

Capcom oyunun, PS5, PS4, Xbox Series x/S, Xbox One ve PC’de toplam 4 milyondan fazla satıldığını doğruladı. Bu şekilde satın alınmaya ve ilgi görmeye devam ederse Resident Evil Village, Resident Evil 7’yi tahtından birkaç ay içinde ederek en çok satan Resident Evil oyunu olmaya aday oldu. Resident Evil Village bu kadar sevilmesine rağmen çok güçlü ve kötü eleştirilere de uğramıştı.

Resident Evil Village’ı tek başına ele alındığı zaman bazı kötü eleştirilere uğradı. Oyunun tek bir ev, tek bir köy gibi küçük bir haritaya sahip olması, hatta savaşın işleyiş şekli gibi beğenilmeyen tarafları vardı. Kötü olan eleştiriler dikkate alınarak yeni gelecek olan Resident Evil Re Verse PvP sürümünü ve bunun çok oyunculu olacağını açıkladı.

PvP sürümü vaadiyle eleştirilerin çoğunu göz ardı etmemizi sağlayacak gibi duruyor. Yeni gelecek sürüm sayesinde oyun ilgi çekici hale getirilmeyi başardı ve tüm dünya oyuncuları tarafından merakla beklenilmeye başladı. Resident Evil 7 veya Resident Evil 2 Remake kadar iyi olmasa da yeni gelecek sürümün, oyunun eleştirilerini azaltacağı düşünülüyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.