Resident Evil klasikleri geri dönüyor

Resident Evil klasikleri geri dönüyor

Resident Evil üçlemesi her an geri dönebilir!

Hayatta kalma ve korku oyunlarının Silent Hill ile birlikte en güçlü üyelerinden olan Resident Evil serisi beklenmedik bir nostaljik çıkış gerçekleştirebilir. İlk üç oyundan sonraki projelerin iyice aksiyona kayması ve korku dozunun düşmesi takipçileri üzmüş, Capcom ise hatasından bir türlü dönmemişti. Resident Evil 6’da bu açılardan beklentileri karşılayamayınca oyuncular orijinal üçlemeyi tekrar anmaya başladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

res3
Oyun forumlarında sık sık karşılaşılan “Resident Evil 1-2 ve 3’ün Steam ile GoG gibi mecralar üzerinden geri dönsün” kampanyaları Capcom’un da kulaklarına gitmiş. Resmi Resident Evil forumlarında henüz yayımlanan bir kullanıcı mesajı aynı konuyu tekrar gündeme getirince hiç beklenmedik bir bilgi ortaya çıktı. Capcom USA aslında orijinal üçlemeyi Windows 7 ve 8’de oynanabilecek şekilde ayarlamak niyetindeymiş. Capcom Japan ile iletişime geçtiklerini söyleyen bir yetkili, olumlu yanıt gelirse PC’lerin eski korku dolu günlerine geri dönebileceğini müjdelemiş oldu.

Bu yenileme çalışmasının sadece işletim sistemleri için uyumluluk ayarlaması mı, yoksa üçlemenin biraz da makyajlanıp makyajlanmayayacağına mı dair olduğu ise şimdilik belirsiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.