Resident Evil 7 aslında 2014 senesinden beri geliştiriliyordu

Resident Evil 7 aslında 2014 senesinden beri geliştiriliyordu

Oyunun ilham kaynağı ise The Evil Dead/Şeytanın Ölüsü idi.

Başarılı bir korku oyunu serisinin en yeni oyunu olan Resident Evil 7, çıkışı ile birçok oyuncunun ilgisini çekmişti. Hem birçok oyuncunun ilgisini çeken, hem de oldukça başarılı bir oyun olarak görünen bu yapıt, oldukça güzel bir geliştirilme süreci geçirdiğini de gösteriyordu aslında. Capcom, geçen gün YouTube üzerinde bir video yayımladı ve yayımlanan bu video aslında oyunun geliştirilme sürecine ışık tutuyordu. Bu video sayesinde öncelikle öğrenmiş olduk ki, oyunun ilk planlaması 2013 senesinde yapılmış ve oyun daha aksiyon bazlı, Resident Evil 6 tadındaymış. Fakat oyunun bu sürümü geliştiriciler tarafından sevilmedi ve aynı sene içerisinde proje çöpe atıldı. 2014 senesinde ise, bu sene çıkan o başarılı korku oyununu geliştirmeye başladı Capcom.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Videonun devamında ise oyunun geliştirilme süreci yerine, ilham kaynakları bahsediliyor. Oyunun geliştirici ekibinden Koshi Nakanishi tarafından yapılan açıklamaya göre, bu oyunun ana ilham kaynağı The Evil Dead/Şeytanın Ölüsü isimli yapıt imiş. Bu yapıt, aslında sinemalara 1981 senesinde gelmişti. Oyunun geliştirilme süreci hakkındaki detaylara da zaten bu video ile göz gezdirmeye devam edebilirsiniz. Ayrıca bu videonun da bir seri olduğunu belirtmek lazım. Yani önümüzdeki haftalarda oyunun geliştirilme süreci ve daha farklı süreçler hakkında, daha da farklı bilgilere sahip olabileceğiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Resident Evil 7 hakkında en son, “Geçtiğimiz günlerde Capcom cephesinden bir açıklama geldi ve bu açıklama ile öğrenmiş olduk ki, Resident Evil 7, dünya çapında yaklaşık 3 milyon adet dağıtıldı. Henüz 2 hafta önce 2.5 milyon adet dağıtılan bu oyunun, 2 haftada 500 bin adet dağıtılması bizce güzel bir başarı. Ayrıca dağıtımcı firmanın açıklamalarının devamına göre, 10 Şubat 2017 tarihi itibariyle tüm Resident Evil serisi oyunları 76 milyon adet dağıtıldı. Bu noktada hatırlatalım, serinin ilk oyunu 1996 senesinde markete girmişti.” demiştik.

Resident Evil 7 aslında 2014 senesinden beri geliştiriliyordu

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.