Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 07.01.2017

Oyunun VR deneyimi sizi kesmediyse, gerçekten kan kokusu alabilirsiniz!

resident-evil-7-4d-vr-candle-product

Oyunlarda gerçekçilik, içinde hissetmek gerçekten önemli kavramlar. Firmalar bu konu hakkında oldukça yoğun mesai harcıyor ve oyunlarını nasıl daha gerçekçi hale getirebileceklerini, oyuncuları nasıl oyunlarının içine daha net sokabileceklerini düşünüyorlar. Çeşitli birçok AR-GE çalışmasının sonucunda VR deneyimi, her ne kadar günümüz oyunlarının kalitesine yaklaşamasa da bu konuda atılmış en büyük adım. Peki işleri bir ileri boyuta taşımak ister misiniz? Mesela oyunda yer alan bir kanın kokusunu alabilmek kadar?

Video oyunları ile alakalı eşya ve aksesuar satan Merchoid isimli site, "4D Candle" isimli bir ürünü satışa çıkardı. Resident Evil 7: Biohazard ile alakalı olan bu ürün, size oyunun içinde yer alan kanın kokusunu alabilmenizi sağlıyor. Elbette bu ürün bir mumdan öteye gidemiyor. Yakılmaya başladığında ortalığa kan, ter ve kereste kokuları yayan mum, 16$ gibi bir fiyata satılıyor. Başarılı bir şekilde lisanslanan mumun arkasında Capcom'un olduğu belli. Ayrıca mumun 20 saate kadar yanabildiği belirtiliyor.

Resident Evil 7: Biohazard, 24 Ocak 2017’de PC, PS4 ve Xbox One için yayımlanacak. Ayrıca, sizler için incelediğimiz PlayStation 4 Pro ve PlayStation VR incelemelerine ilgili bağlantılardan, 2017 yılında çıkacak oyunları ise bu haberimizden ulaşabilirsiniz.

VG247 Türkiye’yi Facebook, Twitter ve Youtube üzerinde takip etmeyi unutmayın!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.