Resident Evil film serisine 6 yeni film daha katılacak

Resident Evil film serisine 6 yeni film daha katılacak

Resident Evil: The Final Chapter ile seri bitti sanmıştınız, değil mi? Yanıldınız.

En son 2016 senesinde Resident Evil: The Final Chapter isimli bir yapıtla karşımıza çıkan Resident Evil film serisi, bu son filmleri ile beklentileri çok fazla karşılayamamıştı. Öyle ki, filmin 5,6/10 gibi bir IMDb puanı ve 35% gibi bir Rotten Tomatoes puanı bulunuyor. Fakat filmin bu gidişi, yapımcıları pek yavaşlatacak gibi görünmüyor çünkü ortaya çıkan en yeni raporlara göre, serinin haklarına sahip olan yapımcılar, 6 yeni film daha yapmak istiyor. Bahsedilen bu 6 film de, ana seriye bir “Reboot” olarak katılacak gibi görünüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Resident Evil film serisine 6 yeni film daha katılacak

Rapora göre, Constantin Film kurucusu Martin Moszkowicz, Cannes Film Festival sırasında bahsi geçen bilgiyi verdi. Serinin daha önceki tüm filmlerinin yapımcılığını üstlenen bu ekip, söylenene göre, “Reboot” mantığı ile seriden 6 film daha çıkartacak ve sinema severlerin önüne koyacak. Aslına bakacak olursanız, yapımcıların, bu film serisinden biraz daha faydalanmalarını doğal karşılayabiliriz çünkü bu seri, orijinal olarak 1.2 milyar dolar kazanç sağlamıştı ve bu rakam, video oyunu filmleri kategorisindeki en yüksek rakam şu an.

Peki, sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Orijinal olarak zaten 6 adet filmden oluşan bu seriye, Reboot mantığı ile 6 film daha katılması ne kadar mantıklı? Yorumlarınızı bekliyor olacağız. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.