Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 28.09.2021

Son yıllarda VR oyunların sayısı oldukça arttı. Capcom'da bu alana oyun çıkarmaya devam ediyor. İlk önce Resident Evil 7 ve şimdi sırada Resident Evil 4 var. 5 ay önce ilk kez tanıtılan RE4 VR için bugün yeni bir oynanış videosu yayınlandı. Ek olarak çıkış tarihi de belli oldu. RE4 VR için çok beklememize gerek yok, çıkış tarihi 21 Ekim olarak belli oldu.

İnceleme toplama sitesi Metacritic'e göre, çeşitli platformlarda toplam 10,4 milyon kopya satışla 2005'in Resident Evil 4, Capcom'un tüm zamanların en yüksek puanlı oyunu. Oyunun son zamanlarda "remake" olarak tekrar yapıldığı haberlerini de ucundan da olsa almıştık.

Resident Evil 4 VR, Oculus Quest 2 cihazına özel olacak.

Hayatta kalma korku klasiğinin VR versiyonu ilk olarak bu yılın başlarında duyurulmuştu. Oyun Armature (ReCore) tarafından geliştirilmekte. Ve Oculus Quest 2'ye özel olacaktır. Oculus Quest 2 için detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Pazartesi günü Capcom, Resident Evil 4 VR için yeni bir fragmanla birlikte 21 Ekim çıkış tarihini doğruladı. Ayrıca IGN, VR versiyonunu çalışırken gösteren kendi oynanış videosunu yayınladı. Videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yayına göre Resident Evil 4 VR, hem tam hareketli hareketi hem de ışınlanma yolculuğunu destekliyor. Capcom, “VR'de RE4'teki en büyük değişikliklerden biri öğelerin yönetim şekli olacak. Artık silahlarınızı ve eşyalarınızı doğrudan sanal bedeninizden çekebileceksiniz, ister silah kemerinize uzanıyor, ister sol omzunuzdan bir sağlık eşyası çekiyor olsun." dedi.

VR cihazları şuan ülkemizde çok popüler değil. Bununla birlikte Oculus Quest 2 gibi çok bilinmeyen bir cihaza çıkıncı biz oyuncular için daha da sıkıntılı bir durum oluşuyor. Ancak oyun dünyasının en köklü serilerinden birinin en sevilen oyununun VR gibi özel bir şekilde piyasaya çıkması sevindirici. Half-Life Alyx kadar büyük bir beklentiye girmeli miyiz emin değiliz. Ancak kalitesiz olma olasılığı da pek yok gibi. En azından gördüklerimiz buna işaret ediyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.