Resident Evil 3 Remake hakkında önemli ve yeni bilgiler ortaya çıktı

Resident Evil 3 Remake hakkında önemli ve yeni bilgiler ortaya çıktı

New Game+, zorluk ayarları, oynanış süresi ve daha fazlası hakkında yeni bilgiler var.

Resident Evil 3 Remake, neredeyse çıkacak, sadece sayılı günler kaldı fakat oyunu hala yakından takip ediyor, yeni bilgiler çıktıkça heyecanlanıyoruz. Bu haberimizde sizlere bahsedeceğimiz bilgiler, oyunu merakla bekleyen oyuncuların en çok merak ettiği soruları yanıtlayacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Resident Evil 3 Remake hakkında çıkan bilgiler, en çok merak edilen sorulara cevap getiriyor

Öncelikle, GamingBolt ile konuşan ve oyunun arkasındaki önemli isimlerden biri olan Peter Fabiano, Nemesis hakkında konuştu. Verilen bilgilere göre sanat yönetmeni Yonghee Cho, Nemesis’in yeni nesle uygun olacak şekilde tasarlamış. Zaten oyuna ait görsellerde de bunu görebiliyoruz.

Oynanış olarak ise, Nemesis’in her zaman oyuncuların ensesinde olduğunu hissetmesini istediğini söyledi. Benzeri durum Mr. X’te de geçerliydi. Elbette, yine oynanış açısından orijinal hali gibi olmasını beklemiyoruz. Yeni neslin sağlamış olduğu imkanlardan sonuna kadar faydalanacak gibi görünüyor.

GameInformer ile gerçekleştirilen bir röportajda da, Peter Fabiano oyun içerisindeki bıçak kullanımından bahsetti. Verdiği bilgilere göre, Jill Valentine bıçağı kullanırken yorulmayacak. Yani, oyunda kullanırken silahın kırılması, yorulmak gibi gereksiz diyebileceğimiz ayrıntılarla uğraşmayacağız. Özellikle de, mermi ve silahların kısıtlı olduğu böyle bir oyunda müthiş bir özellik olarak gösterilebilir.

ResetEra üzerinde paylaşılan bir gönderide ise, oyunun 19 Mart 2020 tarihinde çıkan demo sürümü kurcalandı. Bu sayede, birçok önemli bilgi daha bulundu. Tabii, bu bilgilerin büyük kısmı oyunun sürprizini kaçıracak nitelikte. Fakat, en merak edilenlerden bahsedebiliriz.

Öncelikle, zorluklardan bahsedelim. Bulunan bilgilere göre 4 adet zorluk modu bulunacak. İlk olarak Assisted, sonrasında Normal, ardından Hard ve son olarak Super Hard zorlukları bulunuyor.

Bu zorluk ayarları dışında, oyunda bir de New Game+ bulunuyor. Doğal olarak, bu özellik ile oyuna tekrar başlarsanız, hikaye işleyişinde de farklılıklar bulunacak.

Son olarak, verilen bilgilere göre oyun 5 saat civarında sürecek. Tabii, bu muhtemelen koşa koşa, bulmacalarla uğraşmadan bitirirseniz böyle olacak. Yani, biraz daha uzun sürmesi muhtemel.

Eğer verdiğimiz bilgiler sizleri heyecanlandırmayı başardıysa, Resident Evil 3 Remake 3 Nisan 2020 tarihinde oyuncularla buluşmuş olacak. O zamana kadar Resident Evil 3 Remake hakkında yeni şeyler gelirse, yine sizlerle paylaşacağız!


Resident Evil 3: Nemesis Remake
   Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.