Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Talha Şahin, Editör Yazım tarihi: 05.04.2019

Alan Wake ilk olarak hayatımıza girdiğinde, takvimler 14 Mayıs 2010 tarihini gösteriyordu. İlk olarak Xbox 360 platformuna çıkmış, 2 Mart 2012 tarihinde ise PC platformu için raflarda yerini almıştı. Serinin devam oyunu olan Alan Wake 2 ise, sürekli dillerdeydi. Oyunun geliştirilme aşamasında olduğu, sürekli asılsız bir söylenti olarak yayılıyordu. Oyunun yapımcı firması ise, oyun ile ilgili çıkan haberleri yalanlıyordu ve oyunun geliştirilmediğini söylüyordu. Bugün, Remedy Entertainment çalışanı olan Thomas Puha, VG247 ile yaptığı röportajda Alan Wake 2 hakkında gerçeği söyledi.

Remedy Entertainment üyesi, Alan Wake 2 üzerinde çalışıldığını doğruladı

Thomas Puha, Remedy Entertainment ekibinin Alan Wake 2 üzerinde yıllar önce çalıştığını söyledi ancak bu proje tamamıyla hiç kapanmamış. Firmanın, birkaç yılını oyun için harcadığını ve bu süreç içerisinde oyunla ilgili oldukça yoğun çalıştıklarını söyleyen Thomas Puha, yapım hakkında, Remedy Entertainment firmasının sahip olduğunu ancak işlerin bu kadar kolay yürümediğini belirtti. Bunlar dışında ise oyun hakkında başka bir şey söylemedi.

Öyle görünüyor ki, Alan Wake serisinin yeni oyununun çıkmasını zaman, kaynak ve sermaye engelledi. Keşke imkanlar daha iyi olsaydı da böylesi güzel bir oyunun devamı gelseydi. Max Payne, Quantum Break gibi yapımlarla tanınan Remedy Entertainment firması, şu sıralar Control isimli video oyunu üzerinde çalışıyor. Bu da demek oluyor ki, yakın zamanda Alan Wake 2 oyunu üzerinde çalışmalarına imkan yok. Fakat, Control ile güzel bir şeyler gerçekleştirme ihtimalleri bulunuyor. Bakalım, bizlere nasıl bir yapım sunacaklar?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.