Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 15.10.2023

Günümüzün açık ara en çok kullanılan video izleme platformu olarak gösterebileceğimiz YouTube, bildiğiniz gibi izleyicilere bir sürü de reklam izlettiriyor ve tamamıyla can sıkıcı olabiliyor bu durum. YouTube reklamları sizin de canınızı sıkıyorsa ve buna bir çözüm arıyorsanız, reklamsız YouTube videolarını nasıl izleyebileceğiniz konusundaki bu rehber yazımız size daha şimdi yardımcı olmaya başlayacak demektir. Dahası, bu rehber yazımız içerisinde, size sunacağımız çözümler arasında reklamsız YouTube videoları izleme uygulamaları da bulunuyor. Tabii, tek tavsiyemiz bunlar olmayacak. Neyse, konuya yavaştan geçelim isterseniz.

Reklamsız YouTube videoları izleme programları

  • AdBlock
  • Kiwi Browser
  • LibreTube
  • NewPipe
  • uYouPlus
  • SkyTube
  • uBlock Origin Firefox Eklentisi

YouTube reklamları neden var?

Şimdi asıl sorulardan bir tanesi olan, YouTube reklamlarının neden var olduğu konusuna bir değinelim. Sonuçta, evet, bir reklam hatta birden fazla reklam izliyoruz ama bu reklamlar neden var? YouTube videoları üreten insanlar, ürettikleri içeriklerin karşılıklarını elde edebilmek için videolara reklam yerleştiriyor. Bu sebeple de, milyonlarca kullanıcı, bir sürü reklam izlemek zorunda kalıyor. Hatta, bazen birden fazla reklam izlettirilerek, kullanıcıların canı sıkılabiliyor. Fakat her şeyin temelinde elbette para yatıyor. Siz reklam izledikçe, desteklediğiniz yayıncılar da para kazanıyor.

Elbette, yayıncıları sevseniz dahi, bunca reklama maruz kalmak istemiyor olabilirsiniz. Bu sebeple de, reklamsız YouTube videoları izlemenin yollarını arıyor olabilirsiniz. Evet, sevdiğiniz yayıncıların bundan bir geliri olabilir fakat bu kadar reklam da gerçekten çok can sıkıcı olabiliyor. Siz de eğer bu şekilde hissediyorsanız, reklamsız YouTube videoları izleme rehberimizde yer alan uygulamalara ve programlara göz gezdirerek, bu reklamlardan kurtulabilirsiniz. Fakat, bunu yaparken, kesinlikle ama kesinlikle yayıncının para kazanmayacağını da unutmayın.

Reklamsız YouTube videoları izleme PC uygulaması var mı?

Elbette ki var. Bu programlar arasında en ünlüsü ise kesinlikle AdBlock. Eğer Google Chrome, Mozilla Firefox gibi eklenti destekleyen internet tarayıcılar kullanıyorsanız, şimdi AdBlock eklentisini uygulamanıza ekleyebilirsiniz. Bu sayede, PC üzerinde reklamsız video izleme imkanına sahip olabilirsiniz. Eklentiyi uygulamanıza eklemek için yapmanız gereken şey de kesinlikle çok basit. Şu anda kullandığınız uygulamanızdan Google'a girerek, AdBlock diye arattığınızda, zaten eklentinin sayfasına ulaşabilirsiniz. Hatta, AdBlock diye aratırken bir de yanına internet tarayıcınızın adını yazarsanız, eklenti sayfasına ulaşabilirsiniz.

Mobil reklamsız YouTube videoları izleme yolları

Kiwi Browser

Android işletim sistemine sahip olan mobil cihazınızda reklamsız YouTube videoları izlemek de kesinlikle mümkün. Şimdi, Play Store uygulaması aracılığıyla Kiwi Browser indirip kurabilirsiniz. Çünkü, uygulamanın özellikleri arasında Ad ve Pop-Up Blocker bulunuyor. Ad derken, zaten reklamlar kastediliyor. Fakat Pop-Up derken, kasıt bir anda açılan yan sayfalar. Kiwi Browser, açtığınız sayfa dışında, o sayfanın açtığı diğer sayfaları ve pencereleri engelliyor. Direkt kurulu olarak böyle bir özellikle geliyor olması, kesinlikle harika bir özellik. Aynı zamanda, bir sürü eklentiyi de desteklediği için, dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

LibreTube

Diğer reklamsız YouTube videoları izleme yazılımları arasında öne çıkaran özelliklerinden biri, kesinlikle arayüzü. Arayüzün güzel olmasının sebebi, rengi. Çünkü, uzun süre video izleyen kullanıcılar, YouTube üzerinde çok zaman geçiren kullanıcılar, böyle bir özelliğe kesinlikle muhtaç. Sonuçta, göz yorulması demek, günün de mahvolması demek olabiliyor. Ayrıca, sade ve hoş arayüz yapısı da, gerçekten güzel bir ekstra olarak gösterilebilir. Sizlere kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bir yazılım olduğunu belirtebiliriz.

NewPipe

Bu rehber yazımızda kesinlikle tavsiye edeceğimiz yazılımlardan bir tanesi de, NewPipe. Çünkü, NewPipe yazılımının en güzel özelliği, açık kaynaklı bir yazılım olması. Dahası, uygulama içerisinde bir tane bile reklam bulunmuyor olması. Google hesabınızla giriş yapamıyorsunuz ne yazık ki. Fakat, neyse ki abonelik aktarma sistemi mevcut. Bu sayede, Google hesabına giriş yapamamış olmanın pek de bir farkını hissettirmiyor.

uYouPlus

uYouPlus uygulaması, aynı zamanda uYou+ olarak da biliniyor. uYouPlus, Android YouTube uygulaması için bir mod eklentisi. Bu mod sayesinde, YouTube uygulamasında eksikliği hissedilen özelliklere şimdi kavuşabilirsiniz. Video indirmek, videoyu arkada oynatmak, reklamları engellemek ve daha bir sürü özellik ile kesinlikle mest edici bir uygulama. Özellikle, videoları arkada izleme özelliği gerçekten çok iyi. Denemek isterseniz, diğer uygulamalar gibi, uYouPlus da sizleri pişman etmeyecektir.

SkyTube

Diğer önerdiğimiz uygulamalarda olduğu gibi, SkyTube uygulaması da ücretsiz ve kısıtlamasız bir YouTube tecrübesi sunuyor. SkyTube, Android işletim sistemini destekliyor. Açık kaynaklı ve hatta ücretsiz bir uygulama. SkyTube uygulaması ile, izlediğiniz veya daha sonra izlemek istediğiniz YouTube videolarını indirebilirsiniz. Sonra tekrar izlemek istediğiniz videolar olursa, telefonunuza kaydedebiliyorsunuz. SkyTube, aynı zamanda video engelleme özelliğine de sahip. Bu sayede, çocuklarınızın ne izlediğine de karar verebiliyorsunuz.

YouTube Premium

YouTube Premium, elbette bir uygulama değil. Tam tersine, YouTube platformunun ücretli özelliği. Bu özellik sayesinde, daha sonra izlemek istediğiniz videoları telefonunuza indirebiliyorsunuz. Ayrıca, bütün videoları tamamen ücretsiz bir şekilde izleyebiliyorsunuz. Dahası da, YouTube Music Premium da sizlere sunuluyor. Aslında, YouTube'da olmasını istediğiniz her şeye, bu özellik sayesinde sahip olabiliyorsunuz.

YouTube Premium ücretleri 2022 yılı için nedir?

Şimdi, diyelim ki bu özelliği kullanmak istiyorsunuz. Sonuçta, önce tecrübe etmek gerek ki, duruma göre satın alınsın. Öyle değil mi? Eğer denemek isterseniz, YouTube 1 aylık ücretsiz denem süresi tanıyor. Yani, 1 ay boyunca, YouTube Premium özelliklerinin tadını kesinlikle ama kesinlikle tamamen bedava deneyebiliyorsunuz. Olur da özelliği beğenirseniz, tercih edebileceğiniz birkaç paket var.

Herhangi bir plan seçmek istemezseniz, ayda 16,99 TL gibi bir fiyat etiketi ile, özelliğe sahip olabilirsiniz. Ayrıca, bireysel kullanıcı paketini yıllık da satın alabilirsiniz. Yıllık bireysel planı satın alırsanız, 169.99 TL karşılığında 12 ay boyunca kullanabilirsiniz. Yani, 10 aylık ücret ödeyerek, 12 ay boyunca kullanma şansı demek oluyor bu. Tek başınıza kullanmayacaksanız, kesinlikle aile planını tavsiye ederiz. 13 yaş ve üzeri olan 5 kullanıcı ile YouTube Premium özelliğini paylaşabilirsiniz. Fakat, bu sefer fiyat etiketi ayda 25,99 TL oluyor. Bir de, öğrenci planı bulunuyor. Öğrenciyseniz, ayda 9,99 TL karşılığında YouTube Premium sahibi olabilirsiniz.

Halihazırda bir YouTube Premium gibi bir tercih varken ve fiyat etiketleri de, şu dönemde gayet uygunken, bizim en çok tavsiye edeceğimiz özellik, tam olarak budur. Öğrenciler için 9,99 TL, bireysel olarak 16,99 TL. YouTube videolarını bu fiyatlara, tamamen reklamsız bir şekilde izleyebilmek, kesinlikle muhteşem bir avantaj. Dahası da, ekstra bir program yüklemenize, bir şeyleri modlamanıza da gerek kalmıyor. Ayrıca, bir de YouTube Music Premium özelliği sizin oluyor.

Ayrıca, diğer Türkçe yama rehber yazılarımıza da göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Zira, bu konuda birçok yazımız mevcut. Mesela, HOI 4 Türkçe yama ile Hitman 3 Türkçe yama rehberlerimiz var. Ardından, RDR 2 ve High On Life Türkçe yama rehber yazılarımız da sizi bekliyor. Sonra, Far Cry 6 ile Far Cry 5 Türkçe yama rehber yazılarımız var. Dahası, GTA SA ve GTA 4 yazılarımız da büyük oranda faydalı olacaktır. Bunlar dışında, Valorant Crosshair rehber yazımıza kesinlikle bakmanızı tavsiye ederiz. Şimdi, bol keyifli oyunlar!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.