avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 11.09.2021

Redfall, 3 ay önce sürpriz bir şekilde karşımıza çıkmıştı. Oyun ile ilgili sadece sinematik bir fragman görmüştük. Çıkış tarihi için ise “2022 yaz” söylenmişti. Bugün ise birkaç sızdırma haberi elimize ulaştı. Geliştiriciliğini Arkane Studios, yayıncılığını ise Bethesda‘nın yapacağı oyun için bugün yeni ve büyük haberlerimiz var.

Redfall’ın çıkmasına neredeyse 1 yıl var. Ancak grafiksel olarak göze hitap eden bir şey göremedik.

Haberimizin ana konusu ise sızdırılan oynanış görüntüleri. Daha alfa sürecinde olan oyun için bolca ekran görüntüsü sızdı. Twitter üzerinden paylaşılan görsellerde oyunla ilgili bazı cevapları almış olabiliriz. Grafiksek olarak çok güzel gözükmediği aşikar. Reddit’ten gelen ve cumartesi günü sosyal medyada aktif olarak dolaşan görüntüler, oyunun son aşaması değil. Yani görünen grafiksel detaylar hakkında konuşmak için erken. Ancak iyi tarafından bakarsak FPS detayları hakkında oyun türüne dair ipuçları almış olduk. Bununla birlikte bir seviye sistemi, neredeyse her oyunda gördüğümüz renkler ile eşyaların seviyelerin belirlenmesi. Silahların seviyelerinin artması ile özellik çeşidinin de artması gibi bilgiler edindik.

Oyunda dört karakter arasından seçim yapmamız gerekecek. Bunlar, telekinetik Layla, eski askeri keskin nişancı Jacob, paranormal araştırmacı Devinder ve kendi robotik arkadaşı olan Remi. Ek olarak görüntülerden anladığımız kadarıyla Redfall’ın misyonları olan bir açık dünya haritasına ve bir beceri ağacına sahip olduğu belli oluyor. Bununla birlikte farklı silah derecelerine sahip ganimet atıcı unsurlarına sahip olduğunu da gösteriyor.

Redfall, 2022 yazında piyasaya çıktığı gün Xbox Series X/S ve PC için Xbox Game Pass‘te mevcut olacak. Sızdırılan görüntülere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Daha fazla görüntü için ise buraya göz atabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.