Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 04.06.2018

Rockstar Games’in uzun süredir beklenen oyunu Red Dead Redemption 2’nin Türkiye ön sipariş fiyat etiketleri ortaya çıktı. PlayStation’ın Türkiye mağazasında gördüğümüz fiyatlar ise, bunların belki de en yıkıcı olanları. Pek çok PlayStation oyunu 270 TL fiyat etiketine sahipken, bu oyun 370 TL’den başlayan fiyatlar ile PS4 oyuncularına sunuluyor. Sebebi nedir bilmiyoruz ancak bu duruma kısa süre içerisinde el atılmasını umuyoruz.

Red Dead Redemption 2 Türkiye PS4 ön sipariş fiyat

Yalnızca konsollara çıkması beklenen oyun, Xbox ve PlayStation platformlarında oyunculara sunulacak. 26 Ekim 2018 olan çıkış tarihine ve E3 2018’e yaklaştıkça, satış fiyatlarına dair bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Oyun Xbox One konsolları için standart sürüm 275 TL, Special Edition 367 TL ve Deluxe Edition 458 TL olmak üzere satılacak. Bu fiyatları oyunun resmi Xbox sayfasındaki fiyatlardan güncel dolar kuruna göre belirttiğimizi söylemeden geçmeyelim.

İşler PlayStation cephesine geldiğinde ise biraz değişiyor. Red Dead Redemption 2 ise standart sürümü 370 TL’den oyunculara ön sipariş için sunulmuş durumda. Aradaki 100 liralık farkın ne olduğuna tam olarak anlam verebilmiş değiliz. Üstelik Special Edition 450 TL iken, Ultimate Edition ise 500 TL gibi akıl almaz bir fiyat etiketi ile oyunculara sunuluyor. Burada amacımız herhangi bir şekilde markayı eleştirmek değil, sonuçta Battlefield 5 gibi bir diğer ön siparişte olan oyun ise 270 TL’ye satılıyor. Bir oyuna 500 lira verilebileceği fikri kimin aklına geldi merak ediyoruz açıkçası.

Red Dead Redemption 2 Türkiye PS4 ön sipariş fiyat sorunu

Ön sipariş yolu ile oyunculara sunulan pek çok PS4 oyununun 270 TL veya altı bir fiyattan satışa sunulduğunu gözlemleyebiliyoruz. Şimdiye kadar yaptığı indirimler ile oyuncuların gözünde bir etkiye sahip olan PlayStation markasının, 500 liraya kadar çıkan bir fiyat aralığı belirlemesi ne kadar mantıklı bilemiyoruz. Bu fiyatın oyuncular arasında yayılmasının ardından PlayStation Türkiye’nin konu ile ilgili bir açıklama yapmasını bekliyoruz.

Dilerseniz, buradaki bağlantıya tıklayarak ön siparişteki ürünlerin bulunduğu sayfaya ilerleyebilir ve fiyatları kendiniz de inceleyebilirsiniz. Bu konuyu takip ediyor ve herhangi bir gelişme yaşandığında sizlere bildiriyor olacağız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.