Red Dead Redemption 2 ertelemesi sebebiyle, Take-Two hisseleri düştü

Red Dead Redemption 2 ertelemesi sebebiyle, Take-Two hisseleri düştü

%9 oranında bir hisse değeri düşüşünden bahsediyoruz.

Oyun geliştiricileri, oyunculara en iyi deneyimi sunabilmek için oldukça zor kararlar almak zorunda kalabiliyor. Bu kararların belki de en önemlilerinden bir tanesi, geliştirilmekte olan oyunun çıkışının ertelenmesi. Geçtiğimiz gün Rockstar Games tarafından yapılan bir açıklama ile, Red Dead Redemption 2 çıkış tarihi 2017’nin sonbahar aylarından 2018’in ilkbahar aylarına ertelendi. Bu erteleme haberinin ardından, Rockstar Games’in çatı şirketi olan Take-Two, hisselerinde %9 oranında bir değer kaybı yaşadı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Red Dead Redemption 2 Take-Two

Oyun, geliştiricilerin yeni nesil konsollar için sıfırdan geliştirdikleri ilk oyun olması dolayısıyla; en iyi deneyimi sunmak için fazladan zamana ihtiyaç duyulması sebebiyle ertelenmişti. Red Dead Redemption 2, ertelenmesiyle birlikte sadece hayranlarını kızdırmakla kalmadı tabii ki. İşlerin ekonomik yönünden baktığımızda, bu kararın o kadar kolay alınmış bir karar olmadığını görüyoruz. En iyi deneyim için her şey göze alınmış, buna %9’luk bir değer kaybı da dahil.

Take-Two hisseleri, ertelenme haberinin ardından %9’luk bir değer kaybı yaşayarak $69.04’dan $61.75’e düştü. Tabii ki işler rayına oturmaya başladığında eski haline dönecektir, ancak bu anlık düşüş de göz ardı edilemeyecek kadar etkili. Tabii ki bu bir Rockstar Games oyunun ilk ertelenişi değil, Grand Theft Auto V’in PC sürümünün ikinci çıkış tarihini bile tutturamadığını hatırlıyoruz. Arada geçen süre yerine, elde edeceğimiz kaliteye bakarsak her şey daha hoş olacaktır.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.